•  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
  •  
    SPA   CZV
    54 : 89
    Apr 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    85 : 74
    Apr 25, Tue 20.00
  •  
    FMP   CZV
    64 : 91
    Apr 29, Sat 15.00
  •  
    CZV   MEG
    89 : 85
    May 2, Tue 18.00
  •  
    VRŠ   CZV
    76 : 94
    May 6, Sat 20.00
  •  
    BOR   CZV
    65 : 85
    May 9, Tue 19.00
  •  
    CZV   DYN
    87 : 68
    May 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   SPA
    89 : 60
    May 15, Mon 20.00
  •  
    PAR   CZV
    78 : 77
    May 18, Thu 19.00
  •  
    CZV   FMP
    77 : 69
    May 22, Mon 18.00
  •  
    MEG   CZV
    67 : 73
    May 25, Thu 19.30
  •  
    CZV   VRŠ
    80 : 55
    May 28, Sun 13.00
  •  
    CZV   BOR
    111 : 56
    May 31, Wed 20.00
  •  
    DYN   CZV
    69 : 85
    Jun 3, Sat 20.00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

09.01.2017 /

Radonjić: ''Puno oscilacija, ali najbitnija je pobeda''

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić istakao je da njegovi izabranici nisu započeli utakmicu na prepoznatljiv način, ali da je najvažnije da su ostvarili novu pobedu.
Košarkaši Crvene zvezde mts i nakon 17 utakmica u ABA ligi ne znaju za poraz. Novi trijumf upisan je posle velike borbe i produžetka u Sremskoj Mitrovici. Do nove pobede crveno-bele su predvodili Ognjen Kuzmić sa 16 poena i devet skokova, uz odličan doprinos u završnici regularnog dela i produžetku, kao i Stefan Jović koji je upisao dabl-dabl sa deset poena i 11 asistencija. Takođe, trebalo bi istaći i dvocifrenog Dion Tompsona koji je za prvih sedam minuta u Zvezdinom dresu upisao deset koševa i pet skokova.

Ipak, presudan faktor za novu pobedu bila je odlična odbrana, a to se ogledalo i u statistici. Zvezda je ukrala čak 13 lopti, pet je bilo delo Branka Lazića i naterala rivala na čak 22 izgubljene lopte.

Dejan Radonjić: 

"Rekao sam da očekujem interesantnu utakmicu i tako je bilo. Meč nismo otvorili u ritmu koji nas krasi u poslednje vreme, ali smo u drugoj četvrtini dobrom igrom došli do prednosti. U nastavku smo imali puno oscilacija, ušli u produžetak i na kraju, što je najbitnije, došli do pobede."
 
Luka Mitrović:
  
"Već tradicionalno u Sremskoj Mitrovici igramo neizvesne mečeve. Tako je bilo i ovoga puta. Utakmica nije bila baš lepa za gledanje. Ali, odradili smo ono zbog čega smo došli i dobili utakmicu. Možda smo se produžetkom nepotrebno istrošili, ali došli smo do bodova i okrećemo se sledećim mečevima. Megi želim mnogo sreće u nastavku takmičenja."