•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

12.03.2018 /

107 poena Crvene zvezde u poslednjem kolu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su u poslednjem kolu ligaškog dela regionalnog takmičenja Cibonu rezultatom 107:69 i na taj način zabeležili 19. pobedu u ABA ligi.
Košarkaši Crvene zvezde trijumfalno su okončali ligaški deo ABA lige, pobedom nad Cibonom u poslednjem kolu regionalnog takmičenja. U dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ viđena je dominacija crveno-belih tokom gotovo svih 40 minuta igre.

Ozbiljnim pristupom i očigledno veoma motivisani, izabranici Dušana Alimpijevića su odigrali izuzetno agresivno u odbrani, a kada su šuterske sprave podešene razlika je samo rasla. Najbolji pojedinci u pobedi rezultatom 107:69 bili su Dilan Enis koji je ubacio 21 poen uz nepogrešiv šut za tri poena (sedam od sedam), Ognjen Dobrić sa 18 koševa i Matias Lesor koji je pored 16 poena upisao i sedam skokova. 

Crveno-beli su ušli u utakmicu izuzetno motivisano što je rezultiralo ogromnom energijom u odbrani. Ekipa Cibone teško je pronalazila put do koša, a šuterske sprave izabranika Dušana Alimpijevića bile su sve bolje našpanovane kako je meč odmicao pa je i razlika konstantno rasla.

Naime, u završnici prve deonice i početkom druge Zvezda je napravila seriju 7:0 i nakon trojke Dilana Enisa došla do najvećeg vođstva u dotadašnjem toku utakmice – 27:14. 
Kanađanin sa srpskim pasošem je bio u izuzetnom šuterskom ritmu i nakon manje od četiri minuta na parketu upisao je četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja pa je rezultat glasio 40:21. 

Ipak, motivisani rival je pokazao ogromnu želju da se vrati u meč i uspeo je uz pomoć odličnog šuta za tri poena da napravi seriju 12:2 kojom je prišao na devet poena zaostatka – 42:33. Nalet rivala odbili su Tejlor Ročesti i Milko Bjelica pa je Zvezda sa 12 poena prednosti otišla na veliki odmor (48:36). 

Energija sa početka meča ponovo se pojavila i na početku treće deonice. Crvena zvezda je ušla u seriju pogodaka iz različitih pozicija, a nakon trojke Branka Lazića razlika je ponovo došla do plus 22 (65:43). Zvezda nije stajala, izuzetna odbrana i brzi kontranapadi povećavali su razliku koja je nakon slobodnih bacanja Ognjena Dobrića iznosila čak 27 poena (72:45). 

Utakmica je u nastavku potpuno bila u rukama izabranika trenera Alimpijevića. Zvezda je ušla u izuzetan šuterski ritam i na osnovu njega čuvala ubedljivo vođstvo. Publika je imala priliku da uživa u lepršavoj igri crveno-belih koji već u četvrtak nastavljaju takmičenje u Evroligi. U goste Crvenoj zvezdi dolazi ekipa Valensije.

Crvena zvezda mts – Cibona 107:69 (24:14, 24:22, 34:17, 25:16)

Crvena zvezda mts: Kešelj, Davidovac 5, Lazić 6, Antić, Dobrić 18, Feldin 12 (5as), Janković 5, Ročesti 8, Omić 6, Lesor 16 (7sk), Enis 21 (5as, 7/7 za 3), Bjelica 10. 

Dušan Alimpijević:

Pre svega želim da se zahvalim ljudima koji su došli u dvoranu večeras. Lepo je videti da imamo podršku bez obzira što je radni dan. U ovakvim momentima nam mnogo znači podrška. U ova pasja vremena, mnogo je teško stati na ovu stranu i kada se laž ponavlja po stotinu puta ne bi li postala istina. Probaćemo da energijom i pristupom zadobijemo poverenje od strane navijača jer u nedelju počinje plejof ABA lige koji je za nas najvažniji u sezoni. Utakmicama je u nekim segmentima bila dosta dobra, svidela mi se reakcija koju tim pokazuje u ovakvim situacijama

.
Dilan Enis:

Sjajna utakmica za nas, igrali smo veoma dobru utakmicu i odlično reagovali na poraz od Barselone. Sve počinje sa dobrom odbranom i ako se lopta dobro kreće u napadu uvek će neko pogađati kao što sam ja večeras.