ANGT – Crvena zvezda završila turnir na 6. mestu

Juniori Crvene zvezde mts zauzeli su šesto mesto na kvalifikacionom turniru ANGT “Marko Ivković “u Beogradu.

Crveno-beli su u utakmici za peto mesto poraženi od ekipe Cedevite Olimpije rezultatom 66:59 (23:8,20:11;7:23,17:16).

Očigledno pod utiskom propuštene prilike i izgubljene utakmice u borbi za finale (Pariz – Partizan NIS) crveno-beli su izuzetno slabo ušli u utakmicu, izgubili prvu četvrtinu 23:8,a na poluvremenu je bilo 43:19 za goste iz Ljubljane.

U trećoj četvrtini crveno-beli su uspeli da značajno smanje prednost gostiju,pogađali su Branković, Ostojić, Dobrašinović i Mihailović, pa se na poslednji odmor otišlo sa aktivnim rezultatom 42:50.

Ipak, u poslednjoj deonici crveno-belima je ponestalo snage, gosti su održavali prednost od 8-10 poena tokom poslednje deonice, a poslednji koš na turniru za Crvenu zvezdu ubacio je Bošnjak i to trojku za konačnih 59:66.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Mihailović sa 15 i Dobrašinović sa 13 poena.