11Igokea3/5
12Mornar2/6

30.11.2018 /

ABA U19 - Pobeda u derbiju, korak ka F4

Juniori Crvene zvezde mts pobedili Partizan NIS 86:81, zabeležili i treću pobedu na kvalifikacionom turniru ABA lige (igrači do 19 godina). Tomašević sa 27, Vasić sa 22 i Popović sa 18 poena, vodili crveno-bele do pobede koja ih praktično dovodi na korak od osnovnog cilja - plasmana na F4
Košarkapi Crvene zvezde mts pobedili su ekipu Partizana NIS sa 86:81 (16:18, 27:30, 21:10, 22;23) u derbiju 3.kola juniorskog kvalifikacionog turnira ABA lige, i tako se nalaze praktično na korak od plasmana na završni turnir regionalnog takmičenja!

Očekivano tvrdu i neizvesnu utakmicu crveno-beli su "prelomili" serijom od 10-0 u finišu treće četvrtine kada su konstantan zaostatak od 4-5 poena, pretvorili u prednost, koja je u poslednjoj četvrtini iznosila 7-8 poena.

U prvom poluvremenu i do velike serije crveno-belih, ekipu je „vukao" plejmejker Lazar Vasić koji je do finiša treće deonice ubacio 20 poena bez promašaja iz igre, a kada su mu se u napadu priključili sada već konstantno dobri Popović (16 poena) i Tomašević, koji je na kraju bio i najefikasniji igrač kod pobednika sa 27 koševa, bilo je jasno da Crvena zvezda mts stiže do bodova koji joj donose veliku priliku i plasman na završni turnir

Prvo poluvreme donelo je veliku borbu, dosta grešaka, i blagu prednost ekipe Partizana koju je obezbedio Pažin, na kraju i najefikasniji na meču sa 37 poena (šut iz igre 26-11), ali je timskom igrom, čvršćom odbranom i sa više rešenja u napadu, ekipa Zvezde stigla zaostatak i već oko 30.minutu preuzela kontrolu u utakmici.

KK Crvena zvezda mts: Karapandžić 5, Pavićević, Dobrašinović, Popović 16+5as, Manojlović, Radosavljević, Vasić 22, Dimitrijević, Tomašević 27, Ćojbašić 6, Živanović.

Ekipa Crvene zvezde mts u subotu od 11.45 igra protiv Cibone.