•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

01.10.2017 /

Alimpijević: ''Ima mnogo potencijala za napredak''

Trener KK Crvena zvezda mts Dušan Alimpijević i plejmejker Tejlor Ročesti govorili su nakon pobede nad Mornarom iz Bara u 1. kolu ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde mts započeli su novu sezonu sigurnom pobedom u 1. kolu ABA lige. Crveno-beli su savladali Mornar iz Bara rezultatom 88:77 i na najbolji mogući način se predstavili navijačima.

Na konferenciji za medije nakon utakmice govorio je Tejlor Ročesti:

’’Srećni smo što smo pobedili. Mnogo smo naučili na pripremama, tek se uigravamo, a dobro je učiti na pobedama. Moramo da rastemo kao tim i da nastavimo da napredujemo i da budemo koncentrisani’’, istakao je Zvezdin plejmejker, a potom dodao:

’’Sjajna grupa igrača, svi su gladni učenja i takmičarski nastrojeni. Radujem se što sam deo pobedničke ekipe, posebno pred navijačima kakvi su u Beogradu. Znam šta može ova publika i da će biti sve bolje - moramo da igramo čvrsto i da zaslužimo podršku publike’’, rekao je Ročesti koji je meč završio sa 17 poena i sedam asistencija.

Reč je preuzeo trener crveno-belih Dušan Alimpijević koji je analizirao svoj prvi zvanični meč na klupi Crvene zvezde mts:

’’Pokazali smo dva lica u dva poluvremena. U nastavku smo zadržali dozu ozbiljnosti, ali utakmica je bila krivudava linija, takva će biti i sezona sa 11 novih igrača. Pobedili smo lakše nego što se očekuje na startu sezone, ali ne treba da budemo nešto presrećni, imamo mnogo potencijala za timski i individualni napredak’’, istakao je strateg Zvezde i zatim nastavio: 

’’Prva utakmica uvek nosi dozu tenzije, ali prvo poluvreme je bilo odlično. Ne smemo da dopustimo ofanzivni skok, imali smo ponekad i ležeran pristup u napadu, pričali smo i u svlačionici. Dobrić je mogao danas da igra, ali vodili smo se time da igraju oni koji su igrali sve vreme. Mislim da je Lazarević iskoristio minutaźu, pravi je ratnik, dobio je i udarac, ali dobro je i biće u sastavu za Megu’’, rekao je Alimpijević.

Trener Crvene zvezde mts upitan je da prokomentariše stanje sa igračima koji nisu bili danas u rosteru.

’’Antić me oduševljava pristupom i ponašanjem, moramo da vodimo računa da uđe u pravom trenutku. Dobili smo kvaltet sa njime na treningu, samo još malo fizički da se spremi.  Lazićeva povreda je u potpunosti sanirana, vrlo brzo će biti u timu, samo fizički da se podigne. Dobrić je mogao danas da igra, ali vodili smo se time da igraju oni koji su igrali sve vreme’’, izneo je dobre vesti Dušan Alimpijević.

Crvena zvezda mts i 2. kolo ABA lige igra na domaćem parketu. U sredu sa početkom od 21 čas, crveno-beli će u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ dočekati Mega Bemax.