•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

24.02.2017 /

ANGT: Zvezda ubedljiva u derbiju

Juniori Crvene zvezde mts savladali su vršnjake Partizana rezultatom 85:56 (21:17, 21:13, 23:10, 20:16) i na taj način obezbedili plasman u polufinale kvalifikacionog turnira za juniore.
Nakon pobede nad Ludvizbergom, juniori Crvene zvezde mts ostvarili su i drugu pobedu u grupi A ''Adidas Next Generation'' kvalifikacionog turnira Evrolige. Zvezda je bila bolja od vršnjaka Partizana rezultatom 85:56 i na taj način obezbedila plasman u polufinale turnira.

Od početka utakmice, Zvezda je kontrolisala ritam. Nešto slabija kontrola defanzivnog skoka koštala je crveno-bele da ne naprave veću razliku. Kada je taj segment popravljen u drugom periodu, Zvezdina prednost je rasla pa se na veliki odmor otišlo sa dvocifrenim vođstvom crveno-belih (42:30)

Odličan pristup igri u nastavku i izuzetna odbrana na početku trećeg perioda pravili su razliku u korist crveno-belih juniora. Aleksa Uskoković je odlično kontrolisao ritam utakmice, a velika borbenost celog tima se isplaćivala. Partizan je za sedam i po minuta igre postigao samo tri poena, a crveno-beli 17. Serijom 17:3 stečena je nedostižna razlika (59:33) i ostatak meča je bio rutina.

Uskoković koji je za tri deonice postigao 22 poena, otišao je na zasluženi odmor. Gde je on stao nastavio je Vuk Đorđević koji je bio drugi najefikasniji akter utakmica sa 16 poena. Takođe, treba istaći podatak da je svih 12 juniora Crvene zvezde mts dobilo priliku u ovom meču i svi su se upisali u strelce.

Zvezdini juniori nastavljaju takmičenje u subotu od 14 časova kada će igrati treći meč u grupi A protiv StelaAzure iz Rima.

Crvena zvezda mts:Lakić 5, Uskoković 22, Živanović 3,Radaković 4, Bubanja 4,Momirov 6, Đorđević 16 (7sk) ,Simović 8 (11sk) ,Tomašević 2, Stajčić 2, Paunović 10 (10sk), Ilić 3.