•  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    69 : 87
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    72 : 66
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    82 : 71
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    72 : 86
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    86 : 81
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    69 : 56
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    61 : 98
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    88 : 67
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

01.06.2015 /

Čović: Na dobrom smo putu

Predsednik KK Crvena zvezda istakao da je protiv Valensije zabeležana velika pobeda, ali da je ekipi posle velikog pražnjenja neophodna pomoć navijača u duelu protiv Budućnosti.

Predsednik KK Crvena zvezda Nebojša Čović bio je veoma zadovoljan posle ubedljive igre i veoma važne pobede protiv Valensije (76:63). Prvi čovek crveno-belih nije krio svoje oduševljenje celokupnom predstavom u Kombank areni, a odmah nakon utakmice u svlačionici je redom čestitao svim igračima i članovima stručnog štaba na sjajno obavljenom poslu. U večeri velikog trijumfa bio je bez komentara, jer kako je rekao novinarima: „Igrači zaslužuju svu pažnju". Posle prospavane noći, kada su se utisci slegli Čović je osetio potrebu da kaže:

- Ostvarena je velika pobeda protiv izuzetno kvalitetnog rivala i kluba koji zaslužuje ogroman respekt. Trijumfom protiv Valensije nalazimo se na dobrom putu, ali daleko od toga da smo završili sav posao i ispunili cilj koji imamo u Evroligi. Još ništa nije gotovo i to svima koji vole Crvenu zvezdu treba da bude jasno. Ni po koju cenu ne smemo da upudamo u euforiju, jer pred nama je još mnogo teških i važnih utakmica i zato nam je potrebna još veća podrška – počeo je priču Čović i potom dodao:

- Već u nedelju nam sledi još jedan vrlo važan meč. To je derbi šestog kola ABA lige protiv ekipe Budućnosti, koja uz Zvezdu jedina nije poražena u dosadašnjem delu regionalnog takmičenja. I u toj utakmici biće nam neophodna velika pomoć i podrška navijača, jer Budućnost ove sezone ima izvanrednu ekipu. Zvezdin tim je doživeo veliko fizičko i emotivno pražnjenje u meču sa Valensijom i zato će im biti neophodna dodatna energija sa tribina. Pozivam navijače da u što većem broju dođu u dvoranu Pionir, jer se mnogo puta do sada pokazalo koliko Crvena zvezda igra bolje i borbenije kada uz sebe ima podršku svojih navijača. Smatram da su igrači i stručni štab, posle odlične igre protiv Valensije, zaslužili da ih publika nagradi velikom posetom i na parketu Pionira ih dočeka ovacijama.

Kada se već dotakao priče o navijačima, Čović nije mogao, a da ne pohvali atmosferu koja je vladala u Kombank areni:

- Velike zasluge za trijumf protiv Valensije idu i na račun publike koja je fantastično bodrila ekipu. U najavi utakmice sa Valensijom sam rekao da se od košarkaša Crvene zvezda zahteva da se uvek bore do poslednje kapi znoja. Oni su to besprekorno ispoštovali i za takav pristup bili su adekvatno ispraćeni sjajnim navijanjem. Jasno je da to treba da bude naša formula funkcionisanja i u nastavku sezone. Moram da naglasim da je osećaj zadovoljstva posle pobede nad Valensijom još izraženiji jer je sve proteklo u najboljem redu, bez bilo kakvih incidenata. Navijači su uvažili sve naše apele i zaslužuju sve pohvale za podršku koju su dali ekipi – zaključio je Čović.