•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Apr 17, Wed 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

02.03.2018 /

Crvena zvezda bolja od Unikahe

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su desetu pobedu u evroligaškoj sezoni. Crveno-beli bili su bolji od ekipe iz Malage rezultatom 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24).
Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su desetu evroligašku pobedu u sezoni. U goste crveno-belima došla je Unikaha iz Malage, spremna i odlučna da se priključi borbi za Top 8. Međutim, izabranici Dušana Alimpijevića imali su drugačije planove i uprkos neizvesnoj završnici izašli kao bolji, a što ne reći i hrabriji iz okršaja sa Špancima.

Na kraju, Crvena zvezda je slavila rezultatom 80:76 Zahvaljujući odličnoj odbrani u završnici i mirnoj ruci sa linije penala Tejlora Ročestija i Dejana Davidovca. 

Početak utakmice obeležila je igra u serijama. Prvo su crveno-beli poveli 5:0, a onda Unikaha uzvratila serijom 6:0. Zvezda je ponovo odgovorila jednako dobro i nakon trojke Branka Lazića povela 11:6. Međutim, gosti su ponovo preuzeli vođstvo novom serijom – 11:13. 

 
Važne trojke Džejmsa Feldina držale su crveno-bele u rezultatskom egalu, a u nastavku se igralo koš za koš. Egal je zadržan do kraja prve deonice pa je rezultat bio 24:24. 

Druga deonica je donela znatno drugačiju igru i znatno agresivnije odbrane. Posle pet minuta igre rezultat je bio 6:6 u drugom periodu i igralo se u potpunosti koš za koš. Ipak, trojka Ročestija pokrenula je seriju izabranika Dušana Alimpijevića. Nakon pogotka plejmejkera, usledilo je snažno zakucavanje kapitena, a onda je Ročesti ponovo pogodio iz tranzicije i Zvezda je minus od dva poena pretvorila u vođstvo 37:32. 

Prednost je zadržana i do poluvremena pa je Zvezda otišla na odmor pri vođstvu 40:37. 
Zvezda je silovito započela drugo poluvreme i zahvaljujući dobroj odbrani, kao i odličnoj egzekuciji Dejana Davidovca i Tejlora Ročestija na drugoj strani, crveno-beli su serijom 7:0 stekli prvu dvocifrenu prednost na utakmici – 47:37. 

Rival je odgovorio, ali crveno-beli nisu gubili glavu. Sjajna rola iskusnog Milka Bjelice odbila je nalet rivala i Zvezdu držala na rezultatskom odstojanju. Poeni Dilana Enisa uz zvuk sirene vratili su njegovoj ekipi dvocifreno vođstvo pre početka poslednjeg kvartala – 62:52. 
Crveno-beli su ispali iz napadačkog ritma u poslednjoj deonici. Osim trojke Milka Bjelice, nisu uspeli da dođu do poena gotovo pet minuta i to je snažna Unikaha iskoristila i prišla na tri poena zaostatka (65:62). 

Pretila je Unikaha, ali je kapiten Lazić imao drugačije planove i trojkom je odbio još jedan nalet gostiju (72:66). Dobra odbrana izabranika trenera Alimpijevića trasirala je put za poene Milka Bjelice 50 sekundi pre kraja koji su doneli Zvezdi plus od šest poena. Međutim, penal završnica nije izostala, a mirnu ruku zadržao je Tejlor Ročesti i sa dva pogođena slobodna bacanja obezbedio Zvezdi desetu evroligašku pobedu. 

Dušan Alimpijević:

’’Vratili smo samopouzdanje u ovoj utakmici jer smo pogodili 10 trojki. Nije bilo lako jer smo iza sebe ostavili jako težak period i zato je ova pobeda važnija. Čestitam svojim igračima na zaista fajterskoj utakmici, na jednom dobrom pristupu, dobroj koncentraciji tokom 40 minuta. Vrlo sam zadovoljan ovom pobedom i svim segmentima, osim sa jednim. To je ofanzivni skok njihov. Govorili smo o tome da je to ekipa koja je druga skakačka ekipa po ofanzivnom skoku, odmah iza nas. Imam utisak da su mnogo laganih poena davali iz ofanzivnog skoka. A imam osećaj da smo imali mnogo dobrih odbrana, a oni iz of skoka lakih. 

Fenomenalna energija, timska pobeda i ova sa skoro 20 asistencija. Napravljen je veliki pomak da smo mi naterali Unikahu na veliki broj izgubljenih lopti, naročito u prvom poluvremenu. To smo uspeli dobrom, agresivnom odbranom i tako smo pomogli nama. Takav podatak je još veći kada se zna da nam je nedostajao jedan od najboljih defanzivnih igrača Dangubić’’