11Zadar2/4
12Krka2/4

02.03.2018 /

Crvena zvezda bolja od Unikahe

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su desetu pobedu u evroligaškoj sezoni. Crveno-beli bili su bolji od ekipe iz Malage rezultatom 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24).
Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su desetu evroligašku pobedu u sezoni. U goste crveno-belima došla je Unikaha iz Malage, spremna i odlučna da se priključi borbi za Top 8. Međutim, izabranici Dušana Alimpijevića imali su drugačije planove i uprkos neizvesnoj završnici izašli kao bolji, a što ne reći i hrabriji iz okršaja sa Špancima.

Na kraju, Crvena zvezda je slavila rezultatom 80:76 Zahvaljujući odličnoj odbrani u završnici i mirnoj ruci sa linije penala Tejlora Ročestija i Dejana Davidovca.

Početak utakmice obeležila je igra u serijama. Prvo su crveno-beli poveli 5:0, a onda Unikaha uzvratila serijom 6:0. Zvezda je ponovo odgovorila jednako dobro i nakon trojke Branka Lazića povela 11:6. Međutim, gosti su ponovo preuzeli vođstvo novom serijom – 11:13.

Važne trojke Džejmsa Feldina držale su crveno-bele u rezultatskom egalu, a u nastavku se igralo koš za koš. Egal je zadržan do kraja prve deonice pa je rezultat bio 24:24.

Druga deonica je donela znatno drugačiju igru i znatno agresivnije odbrane. Posle pet minuta igre rezultat je bio 6:6 u drugom periodu i igralo se u potpunosti koš za koš. Ipak, trojka Ročestija pokrenula je seriju izabranika Dušana Alimpijevića. Nakon pogotka plejmejkera, usledilo je snažno zakucavanje kapitena, a onda je Ročesti ponovo pogodio iz tranzicije i Zvezda je minus od dva poena pretvorila u vođstvo 37:32.

Prednost je zadržana i do poluvremena pa je Zvezda otišla na odmor pri vođstvu 40:37.
Zvezda je silovito započela drugo poluvreme i zahvaljujući dobroj odbrani, kao i odličnoj egzekuciji Dejana Davidovca i Tejlora Ročestija na drugoj strani, crveno-beli su serijom 7:0 stekli prvu dvocifrenu prednost na utakmici – 47:37.

Rival je odgovorio, ali crveno-beli nisu gubili glavu. Sjajna rola iskusnog Milka Bjelice odbila je nalet rivala i Zvezdu držala na rezultatskom odstojanju. Poeni Dilana Enisa uz zvuk sirene vratili su njegovoj ekipi dvocifreno vođstvo pre početka poslednjeg kvartala – 62:52.
Crveno-beli su ispali iz napadačkog ritma u poslednjoj deonici. Osim trojke Milka Bjelice, nisu uspeli da dođu do poena gotovo pet minuta i to je snažna Unikaha iskoristila i prišla na tri poena zaostatka (65:62).

Pretila je Unikaha, ali je kapiten Lazić imao drugačije planove i trojkom je odbio još jedan nalet gostiju (72:66). Dobra odbrana izabranika trenera Alimpijevića trasirala je put za poene Milka Bjelice 50 sekundi pre kraja koji su doneli Zvezdi plus od šest poena. Međutim, penal završnica nije izostala, a mirnu ruku zadržao je Tejlor Ročesti i sa dva pogođena slobodna bacanja obezbedio Zvezdi desetu evroligašku pobedu.

Dušan Alimpijević:

’’Vratili smo samopouzdanje u ovoj utakmici jer smo pogodili 10 trojki. Nije bilo lako jer smo iza sebe ostavili jako težak period i zato je ova pobeda važnija. Čestitam svojim igračima na zaista fajterskoj utakmici, na jednom dobrom pristupu, dobroj koncentraciji tokom 40 minuta. Vrlo sam zadovoljan ovom pobedom i svim segmentima, osim sa jednim. To je ofanzivni skok njihov. Govorili smo o tome da je to ekipa koja je druga skakačka ekipa po ofanzivnom skoku, odmah iza nas. Imam utisak da su mnogo laganih poena davali iz ofanzivnog skoka. A imam osećaj da smo imali mnogo dobrih odbrana, a oni iz of skoka lakih.

Fenomenalna energija, timska pobeda i ova sa skoro 20 asistencija. Napravljen je veliki pomak da smo mi naterali Unikahu na veliki broj izgubljenih lopti, naročito u prvom poluvremenu. To smo uspeli dobrom, agresivnom odbranom i tako smo pomogli nama. Takav podatak je još veći kada se zna da nam je nedostajao jedan od najboljih defanzivnih igrača Dangubić’’