•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

30.12.2018 /

Crvena zvezda ne staje – 13:0 u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su u derbiju 13. kola ABA lige ekipu Budućnosti rezultatom 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9) i ostali jedini neporaženi tim regionalnog takmičenja.

Hrabra Crvena zvezda, podržana od pune dvorane ’’Aleksandar Nikolić’’ slavila je u derbiju 13. kola. U drugom susretu sa ekipom Budućnosti u sezoni 2018/2019 ishod je bio isti. Pobedili su crveno-beli, ovog puta rezultatom 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9).

Prelomni momenti dogodili su se u završnici trećeg i početkom četvrtog perioda. U tim trenucima izabranici Milana Tomića pronašli su energiju koja ih je krasila na početku utakmice i fantastičnom odbranom napravili fenomenalnu seriju 16:0. Od minusa od osam poena, Zvezda je stekla istu toliku prednost. Publika je uživala i na kraju dobila najlepši Novogodišnji poklon od crveno-belih.

Na krilima podrške sa tribina crveno-beli su sa mnogo energije ušli u meč. Odlična odbrana na početku je materijalizovana sa dve trojke – Boriše Simanića i Bili Berona za početno vođstvo 6:0. Budućnost je uzvratila, ali je Bili Beron uključio pogon na još jednom motoru i vezao šest poena, a potom i fantastično asistirao za Majkla Odža koji je snažnim zakucavanjem doneo Zvezdi sedam poena prednosti – 16:9. 

Izabranici Milana Tomića nastavili su u istom ritmu. Dobra odbrana i odlična rola Stratosa Perperoglua doneli su početkom drugog perioda najveću prednost Crvenoj zvezdi – 25:11. 
Budućnost je u nastavku uspela malo da ubrza ritam što im je išlo na ruku. Teške šuteve su pogađali Kol i Bel pa je razlika u jednom momentu opala na samo pet poena – 40:35, a onda je Bili Beron postigao novu trojku – 43:35. Uzvratio je Nikolić, ali je Maik Cirbes pogodio. Ipak, konačnih  46:40 na kraju druge deonice postavio je Gordić sa poludistance – 46:40.

Početak trećeg perioda pripao je gostima koji su taj period igre otvorili serijom 10:1 – 47:50. Zvezda je odgovorila, ali još uvek nije pronalazila ritam sa početka utakmice. Izabranici Milana Tomića promašivali su mnogo slobodnih bacanja, a sa druge strane Budućnost pogađala izuzetno teške šuteve. Nakon trojke Danila Nikolića Budućnost je stekla osam poena prednosti na nešto manje od 12 minuta pre kraja – 55:63. 

Tajmaut Milana Tomića, a onda i odgovor Crvene zvezde! Ponovo velika energija u odbrani podigla je atmosferu u dvorani, a onda je sve eskaliralo nakon trojke Boriše Simanića uz zvuk sirene – 63:63 na kraju trećeg perioda. 

Serija nije stajala. Odbrana je i dalje bila na odličnom nivou, a pogađali su Odžo i Perperoglu. Zvezdin niz je trajao, a Regland je prelepim polaganjem na drugi obruč zaokružio seriju 16:0 za ’’plus osam’’ (71:63).

Kontrola utakmice u potpunosti je prešla u ruke izabranika Milana Tomića koji su na krilima publike dizali razliku. Pitanje pobednika se više nije postavljalo i Zvezda je ostvarila novu veliku pobedu u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda mts – Budućnost Voli 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9)

Crvena zvezda mts: Regland 6 (6as), Čović, Kešelj 3, Perperoglu 23, Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 2 (4sk), Beron 13, Ristić, Simanić 14 (12sk), Cirbes 11, Odžo 9 (7sk).