•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
  •  
    FMP   CZV
    62 : 77
    May 22, Wed 20.00
  •  
    OKK   CZV
    78 : 93
    May 25, Sat 17.00
  •  
    CZV   BOR
    86 : 58
    May 29, Wed 18.00
  •  
    CZV   MEG
    83 : 72
    Jun 2, Sun 19.00
  •  
    MEG   CZV
    91 : 96
    Jun 4, Tue 19.00
  •  
    CZV   PAR
    98 : 94
    Jun 10, Mon 10.00
  •  
    PAR   CZV
    73 : 72
    Jun 12, Wed 19.00
  •  
    CZV   PAR
    96 : 90
    Jun 15, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    75 : 76
    Jun 17, Mon 18.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

12.04.2019 /

Crvena zvezda pobedom započela finalnu seriju

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su ekipu Budućnost Voli u prvom meču finalne serije ABA lige. Crveno-beli su u prepunoj dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ slavili rezultatom 91:72. Drugi meč igra se u nedelju, u isto vreme, na istom mestu.
Košarkaši Crvene zvezde mts napravili su prvi korak u borbi za trofej ABA lige i povratak u Evroligu. Crveno-beli su u prepunoj dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladali Budućnost rezultatom 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 25:20).

Presudni momenti dogodili su se u trećem periodu kada je odbrana izabranika Milana Tomića bila nestvarna. Od trenutka kada je Noris Kol izjednačio na 45:45, usledila je furiozna serija Crvene zvezde. Ogromna energija u odbrani i izuzetno pametna rešenja iz napada u napad kreirali su seriju 17:2. Tada je Zvezda povela velikih 15 poena razlike i u potpunosti preuzela apsolutnu kontrolu nad utakmicom.

Pobeda je nakon 40 minuta bila čak i ubedljiva.Sledeći meč finalne serije na programu je u nedelju od 19 časova na istom mestu, u našoj kući, dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’.

Početak utakmice pripao je Budućnosti nakon što je Goga Bitadze pogodio dve vezane trojke. Međutim, čvrstina Crvene zvezde u odbrani i sjajna rola Majkla Odža u oba pravca brzo su topile prednost rivala. Serija 13:2 zatvorena je sa dve trojke iz ugla koje su pogodile Dejan Davidovac i Mo Faje pa su izabranici Milana Tomića preuzeli vođstvo – 13:8. 

Međutim, Budućnost se vratila u igru preko Norisa Kola i gosti su uzvratili serijom 8:1. To je bilo ključno za prednost gostiju nakon prve četvrtine – 18:20.

Crveno-beli nisu imali karakterističan ritam u napadu. Za četiri minuta postigli su samo dva poena, a činilo se da se malo uvukla i nervoza. Borbenost i dobra odbrana crveno-belih sprečavale su goste da steknu veću razliku, ali je nedostajao napad u kontinuitetu i veća koncentracija. 

Vezanih pet poena Filipa Čovića vratili su crveno-bele u rezultatski egal – 37:38, a nije mnogo prošlo do poena Maika Cirbesa na asistenciju Bilija Berona, a onda i Dobrićevih u kontri. Crveno-beli su se zahuktali, napravili seriju 11:2 za manje od dva minuta i ponovo bili u vođstvu – 43:40. Publika se tada gromoglasno uključila u utakmicu – 43:40. Kulminacija je bila alej up Beron-Faje za 45:42 i potpunu eksploziju u dvorani. To je bio i rezultat na kraju prvih 20 minuta.

Na prvi koš u trećoj deonici čekalo se dva i po minuta, a onda je Noris Kol pogodio trojku. Bili Beron je imao spreman odgovor i poentirao sa iste razdaljine – 48:45. Ponovo su mrežice mirovale gotovo dva minuta, ponovo je Noris Kol potegao za tri poena, promašio i ponovo je uzvraćao Beron i pogodio za 51:45 na nešto više od 15 minuta pre kraja. 

Zvezda je ponovo bila u ritmu. Fantastična odbrana donosila je i lake poene koji su se ređali jedan za drugim i serijom 17:2 crveno-beli su došli do 15 poena prednosti – 62:47. 

Gosti su odgovorili serijom 5:0, ali je onda Dobrić nagradio sebe trojkom za izvanrednu reakciju u odbrani i postavio na semafor rezultat 65:52 nakon 30 minuta igre. 

I dalje odbrana bila ključ prednosti izabranika Milana Tomića koji su sa mnogo energije i bez opuštanja pristupali svakom posedu. Komandant odbrane Branko Lazić mučio je NBA šampiona Norisa Kola. Nagradio se na nešto više od četiri minuta pre kraja trojkom iz ugla, a kada je trojku pogodio i Kej Si Rivers razlika je iznosila plus 20! (80:60)

Pitanje pobednika više nije bilo na dnevnom redu. Fantastična Crvena zvezda je ubedljivo slavila i napravila prvi korak ka trofeju ABA lige i Evroligi. Sledeći će probati da načini za samo dva dana kada se na istom mestu i u isto vreme igra drugi meč finalne serije.

Crvena zvezda mts – Budućnost Voli 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 26:20)

Crvena zvezda mts: Čović 8 (6as), Perperoglu 7, Davidovac 8 (5sk, 4as), Nenadić, Lazić 3, Faje 7 (5sk), Beron 19 (5as, 4sk), Dobrić 12, Simanić 3, Rivers 7, Cirbes 9 (6sk), Odžo 8 (6sk).