•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    - : -
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Mornar Bar
VS
KK Crvena zvezda
17. Decembar 2017.
19:00
1Budućnost VOLI10/1
2Crvena zvezda mts9/2
3Cedevita8/3
4FMP5/6
5Partizan NIS5/6
6Zadar5/6
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Mega Bemax4/7
10Igokea4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/9






VESTI

19.03.2017 /

Crvena zvezda povela u polufinalu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Budućnost sa 82:67 pred 6000 gledalaca i poveli sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej ofa ABA lige. Druga utakmica 28.marta u Podgorici.
Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Budućnost VOLI u prvom polufinalnom meču plej-ofa ABA lige - 82: 67 (21:17, 22:14,19:18,20:18)

Gudurić i Simonović sa po 18 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Gudurić je trojke šutirao 4/7, Simonović 3/5, a istakao se i centar Ognjen Kuzmić sa 14 poena, uz šut za dva poena 5/5. 

Crvena zvezda je odbranila domaći teren i u drugoj utakmici u Podgorici 28. marta ima prvu meč loptu za finale.

Izabranici Dejana Radonjića bez problema upisali su treći trijumf ove sezone protiv Budućnosti, vodili su praktično ceo meč, a razlika je najviše iznosila 20 poena sredinom treće četvrtine. 




Prva četvrtina donela je izjednačenu, borbenu utakmicu na obe strane terena pred punom halom "Aleksandar Nikolić". Ekipe su se u uvodnim minutima smenjivale u vođstvu, da bi Zvezda sredinom deonice uspostavila kontrolu i počela da "gradi" prednost. 

Crveno-beli posle prvog poluvremena imali prednost od 12 poena, 43:31. 

Prvo poluvreme obeležila je sjajna borbenost Branka Lazića koji se u borbi za loptu bacio u publiku i dobio ovacije navijača u hali „Aleksandar Nikolić", a najefikasniji posle 20 minuta bili su Kuzmić sa 14 i Simonović sa 13 poena.

U trećoj deonici, poenima Simonovića i Dženkinsa, nakon toga i "vezanim" trojkama Gudurića, Crvena zvezda je stekla dvocifrenu prednost i uspevala da je održi tokom finiša utakmice, i pored činjenice da su gosti pretili trojkama Vranješa, crveno-beli su  mirnom završnicom savladali goste iz Podgorice. 



Podgoričane su predvodili Kanađanin Oven Klasen sa 12 i Nemanja Vranješ sa 11 poena. 

KK Crvena zvezda mts: Volters 7,Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović, Lazić 2, Simonović 18,Rakićević, Dženkins 8+7 as,Gudurić 18 (za tri 7-4),Kuzmić 14, Bjelica 8.

Trener Dejan Radonjić na početku konferencije prvo se osvrnuo na fantastičan ambijent i ispunjenu dvoranu:

"Moram na početku da se zahvalim navijačima na ambijentu koji je bio izvanredan. S obzirom na veličinu i težinu utakmice bilo nam je bitno i značajno da i oni budu tu. Zahvalan sam im na tome!Imamo težak ritam utakmicama pred nama. Dolazi Olimpijakos, pa idemo u Barselonu, pa u Podgoricu, pa Uniks. To nije teško... to je... Ali, borićemo se, kao što smo se i do sada borili. Daćemo sve od sebe da budemo dobri. Taj ritam retko ko može da razume koliko je težak, možda nas 20 koji smo u tom ritmu
" rekao je trener crveno-belih, koji je nakon toga odgovorio i na pitanje novinara o zdravstvenom stanju Stefana Jovića:



"Rekao sam da je Jović bolje, ali sada se i na povredu nadovezala bolest. Nadam se da neće da ga "prikuje" za krevet. Da je ovo "igrica" i da ga onda ubacimo, ali bez treninga ne može da bude u timu. To nije dobro za ekipu, ali ni za njegovo zdravlje. O njegovom stanju znaćemo više tokom nedelje" rekao je trener crveno-belih, koji će nakon tromosečne pauze prvi put izvestni ekipu na parket "Kombank Arene" u ponedeljak uveče, pred evroligašku utakmicu sa Olimpijakosom u sredu od 19 časova.