•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

28.05.2018 /

Crvena zvezda povela u seriji protiv večitog rivala

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su večitog rivala Partizan u prvom meču polufinalne plejof serije Superlige Srbije. Crveno-beli su pred svojim navijačima u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ slavili rezultatom 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10).
Košarkaši Crvene zvezde imali su jasan plan i gotovo do tančina ga sproveli u delo. Najave iz crveno-belog tabora pred utakmicu govorile su da je ključ u čvrstini i oni su to upravo i pokazali. Izabranici Milenka Topića bili su energični i odlučni. Briljirao je Tejlor Ročesti, ali je imao i adekvatnu podršku u saigračima gotovo 40 minuta. Na kraju, sasvim zasluženo, Crvena zvezda je savladala Partizan rezultatom 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10) i povela u polufinalnoj plejof seriji Superlige Srbije.

Na taj način, crveno-beli su došli do prve meč lopte i u sredu će protiv ’’večitog rivala’’ tražiti plasman u finale. U drugoj utakmici domaćin će biti Partizan.

Početak utakmice u potpunosti je pripao Tejloru Ročestiju. Fantastični plejmejker crveno-belih je bio u izuzetnom šuterskom ritmu. Iako su gosti poveli 5:10, Ročestijeva serija poena predvodila je crveno-bele. Kapiten Branko Lazić pogodio je trojku, a ostalih 14 poena bili su delo Amerikanca. Kada je Alen Omić pogodio uz faul serija se produžila na 15:0 i Zvezda je došla do prvog dvociffrenog vođstva – 20:10. 

Do kraja prvog perioda izabranici Milenka Topića su čvrstom odbranom sačuvali vođstvo – 23:15. Tri minuta crveno-beli nisu mogli do koša u drugoj deonici, a onda je ponovo pogodio Ročesti. Međutim, Von je vratio poenima uz faul i Partizan je prišao na četiri poena zaostatka – 25:21. Nalet rivala odbio je Ognjen Dobrić trojkom, a onda je sa iste distance pogodio Pero Antić, a pogodak Džejmsa Feldina za tri poena doneo je Zvezdi najveće vođstvo – 34:22. 
Crveno-beli su sačuvali vođstvo do kraja poluvremena, a prednost je smanjio u poslednjoj sekundi Vilijams-Gos pogotkom za tri poena – 41:33. 

Veoma čvrsto sa obe strane igralo se u nastavku meča. Zvezda je čuvala prednost zahvaljujući dobroj odbrani. Partizan je u nekoliko navrata pretio, ali su crveno-beli uvek imali spreman odgovor. Kada su gosti prišli u završnici perioda, pogađali su Filip Čović i Dejan Davidovac za tri poena i vratili svom timu dvocifreno vođstvo – 61:50. 

Smanjili su gosti preko Đoka Šalića, ali je početkom poslednjeg perioda Dejan Davidovac pogodio novu trojku, a potom i Alen Omić zakucao na sjajnu asistenicju Filipa Čovića. Zvezda je imala 14 poena prednosti i sigurno koračala ka vođstvu u seriji. 

Do poslednjeg zvuka sirene u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ pitanje pobednika se nije postavljalo. Crvena zvezda je sigurno privela meč kraju i ostvarila veoma važnu pobedu. 

Crvena zvezda mts – Partizan Nis 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10)

Crvena zvezda mts: Čović 6, Davidovac 10, Lazić 8, Radanov 2, Antić 5, Dobrić 10 , Feldin 8, Janković 1, Ročesti 22 (6sk, 5as), Omić 15 (6sk), Lesor, Jovanović.

Džejms Feldin:

’’Bio je ovo odličan početak serije. Dugo smo čekali na ovu utakmicu, ali moramo da shvatimo da je ovo samo jedna utakmica. Igraćemo sada pred njihovima navijačima, ali moramo da izađemo sa istom energijom. Ukoliko bude tako očekujem isti ishod.

Trener je imao dobar plan i dobro nas je pripremio. Svi smo bili fokusirani i koncentrisani da obavimo svoje zadatke. Kada Tejlor (Ročesti) igra onako kako igra prvo poluvreme, zaista nas je teško dobiti''

Milenko Topić:

''Važna i bitna pobeda za nas. Kada se igra na dve dobijene, a imamo prednost domaćeg terena. Raduje način na koji smo došli do pobede, a to je – timska igra, podređenost kolektivu i timska igra. Tome smo težili posle Aba lige i tog nesrećnog finala, da dođemo do ovog nivoa i pokažemo igre koje smo prikazivali u Evroligi. Možda je razlika prevelika, ali mislim da su to ovi momci zaslužili svojim odnosom prema igri. 

Imali smo u prvom poluvremenu probleme sa Partizanovom agresivnom odbranom po celom terenu i imali smo sedam ili osam izgubljenih lopti u tom delu. Na kraju, ukupno 10 što je odlično. Kao što smo već čuli, samo 1:0 je i sigurno je da će druga utakmica biti teža. Sigurno ćemo dobiti reakciju Partizana koji će igrati pred svojim navijačima i ukoliko želimo da pobimo moraćemo da budemo na ovom nivou, ako ne i da odigramo još jače.''