•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

15.12.2018 /

Crvena zvezda sigurna u Sremskoj Mitrovici – 11:0

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su jedanaestu uzastopnu pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su u Sremskoj Mitrovici savladali Mega Bemaks rezultatom 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14).
Košarkaši Crvene zvezde mts nastavljaju da ređaju pobede. Nakon reprezentativne pauze crveno-beli su ostvarili i treći ubedljiv trijumf i to na izrazito nezgodnom gostovanju ekipi Mega Bemaksa -68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14).

Izabranici Milana Tomića su kontrolisali utakmicu tokom gotovo svih 40 minuta. Ključ je bio u dobroj odbrani, baš kao i na nedavnoj utakmici protiv Breše u Evrokupu. Do ključne prednosti Zvezda je došla u završnici prvog perioda i početkom drugog kada je furioznom serijom 14:2 stekla 13 poena prednosti (17:30) i to nakon trojke Stratosa Perperoglua. Do kraja utakmice granitna odbrana je čuvala prednost i trasirala put do fantastičnog skora u ABA ligi – 11:0. 

Najefikasniji akter utakmice bio je Startos Perperoglu koji je ubacio 17 poena i uz to pridodao pet skokova i četiri asistencije. Pratili su ga Bili Beron sa 14 i Džo Regland sa 13 koševa.
Prvo poluvreme utakmice je zaista zaličilo na neverovatno izdanje crveno-belih u 9. kolu Evrokupa protiv Breše. Odbrana je bila na sličnom nivou pa je ekipa Mega Bemaksa za 20 minuta postigla samo 25 poena. Zvezda je na poluvreme otišla sa visokih ’’plus 17’’ – 25:42. 

U drugom poluvremenu ritam utakmice je malo opao i viđen je veliki broj slobodnih bacanja. Međutim, recept je i dalje bio isti – čvrsta odbrana koja je konstantno čuvala sigurno vođstvo koje je u jednom trenutku išlo i do 20 poena (42:62) na 13 minuta pre kraja i to nakon poena Majkla Odža.

Prednost do kraja se nije dovodila u pitanje. Borbena Mega je uspela da u jednom trenutku smanji prednost na šest poena zaostatka, ali je to bilo u samoj završnici. Svako pitanje pobednika je rešeno poenima Bilija Berona koji su vratili dvocifreno vođstvo i postavili konačan rezultat – 68:78.

Mega Bemaks – Crvena zvezda mts 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14)

Crvena zvezda mts: Regland 13, Perperoglu 17 (5sk, 4as), Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 5 (4sk), Faje 5 (10sk), Beron 14 (4sk, 4as), Dobrić, Ristić, Simanić 8 (4sk), Cirbes 6, Odžo 5 (4sk). 

Milan Tomić:

’’Čestitao bih svojim igračima na dobroj utakmici jer mislim da smo stvarno kontrolisali utakmicu tokom svih 40 minuta. U poslednjoj četvrtini Mega je došla na šest razlike, ali smo odmah odreagovali. Znali smo da Mega ide na skok u napadu, a na ovoj utakmici su uspeli da uzmu samo osam ofanzivnih skokova. Jedini problem koji smo imali je branjenje igre u tranziciji tokom čitave sredine, ali kako sam i govorio igračima, utakmica ne može da se završi 0:0. Negde ćeš dobiti lake poene, ali generalno sam zadovoljan igrom. Čestitao bih mojim igračima i veoma sam zadovoljan što smo nakon prvog dela sezone u ABA ligi na prvoj poziciji i tako treba i da ostane’’