•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

03.11.2018 /

Crvena zvezda silovita u derbiju kola ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su pred svojim navijačima ekipu Cedevite u derbiju 6. kola ABA lige rezultatom 94:79 (22:14, 28:20, 22:18, 22:27).
Na krilima sjajnih rezultata tokom sezone, crveno-beli su uspeli da upišu trijumf protiv jednog od glavnih konkurenata za osvajanje regionalnog takmičenja, zagrebačke Cedevite, rezultatom  94:79 (22:14, 28:20, 22:18, 22:27).

Izabranici Milana Tomića šestom pobedom u isto toliko mečeva ostali su usamljeni u vrhu tabele kao jedina neporažena ekipa. Pred više od 4000 gledalaca u dvorani „Aleksandar Nikolić", najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena. Dvocifreni su bili još Filip Čović sa 13, Majkl Odžo sa 11 poena, dok su po deset koševa ubacili Džo Regland i Stratos Perperoglu. 

Startna petorka: Džo Regland, Branko Lazić, Mohamed Faje, Maik Cirbes, Bili Beron.
Odlična defanziva Zvezde na startu meča donela im je mirniju igru u fazi napada, što je na polovini prve deonice rezultovalo dvocifrenom prednošću 13:3. Na momente su gosti uspevali da uhvate priključak, ali je trener Milan Tomić dobrim rotacijama uspeo da sačuva prednost 22:14. 

Dirigentsku palicu u drugoj sekvenci meča preuzeo je Filip Čović i nakon dva minuta igre sjajnim asistencijama primorao gostujućeg trenera Slavena Rimca da zatraži minut odmora, pri rezultatu 28:17. Nastavio je srpski šampion da rešeta koš gostiju i do kraja poluvremena sačuva visoku prednost 50:34.

Nošeni sjajnom energijom sa tribina, košarkaši Zvezde nastavili su tamo gde su stali u prvom poluvremenu i nakon pet minuta igre na semaforu je bilo plus 22 (69:47). Odličan je bio Ognjen Dobrić u trećoj deonici u kojoj je postigao tri trojke, a nakon 30 minuta igre, crveno-beli su vodili 72:52. 

Serijom 6:0 gosti su uspeli koliko toliko da se vrate u meč i primoraju trenera Milana Tomića na rani tajmaut. Ekspresan odgovor domaćina stigao je nakon minuta odmora, ponovo je odličnu rolu imao Filip Čović, a razlika je otišla preko 20 poena, 80:61. Do kraja susreta nije bilo nikakve drame, srpski šampion mirno je priveo meč kraju i zasluženo slavio. 

KK Crvena zvezda mts: Regland , Radanov , Čović , Perperoglou , Lazić, Faje , Beron , Dobrić, Ristić, Simanić , Cirbes , Odžo .

Naredna dva meča, košarkaši Crvene zvezde mts igraju u gostima, najpre protiv Ulma u Evrokupu a potom za vikend u Ljubljani protiv Olimpije.

Milan Tomić: 

’’Mislim da smo odigrali jednu kvalitetnu utakmicu, isključujući poslednjih pet minuta kada je bilo dosta nervoze. To je isto deo košarke i igrači nekada ne mogu svoje emocije da suzdrže. Odigrali smo onako kako sam očekivao, svih 40 minuta i sada se pripremamo za naredne utakmice’’