11Zadar2/4
12Krka2/4

13.10.2018 /

Crvena zvezda slavila protiv Krke za 3-0

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su novi trijumf. U 3. kolu ABA lige crveno-beli su savladali Krku iz Novog Mesta rezultatom 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15).
I nakon trećeg kola ABA lige košarkaši Crvene zvezde mts ne znaju za poraz. Crveno-beli su zadržali epitet nepobedivih u svim takmičenjima ove sezone jer su savladali Krku rezultatom...
Izabranici Milana Tomića dominirali su gotovo svih 40 minuta. Agresivna odbrana, dobar ofanzivni skok i brz tranzicioni napad bili su formula za novu pobedu. Krka je donekle parirala zahvaljujući solidnom šutu za tri poena u većem delu utakmice, ali se pobeda crveno-belih nije puno puta dovodila u pitanje.

Svih 12 igrača koji su bili u protokolu dobili su šansu i svi je iskoristili da se upišu u listu strelaca.

Od početka utakmice crveno-beli su igrali veoma čvrsto u odbrani, a do prve osetnije razlike stigli upravo zahvaljujući svojoj agresivnosti polovinom prvog perioda. Iz dobre odbrane bila je moguća brza igra, a to su izabranici Milana Tomića pretvarali u lake poene. Prednjačio je veoma raspoloženi Džo Regland koji je serijom karakterističnih prodora doneo prvo dvocifreno vođstvo svojoj ekipi nakon šest minuta igre – 21:11.

Crvena zvezda bila je u ritmu, raspoloženi poenteri su se samo ređali i dvocifrena razlika je zadržana do kraja prvog perioda – 29:17.

Čestim izmenama trener Milan Tomić držao je visok intenzitet crveno-belih i u napadu i u odbrani, a rezultat toga bila je ubedljiva prednost koja se nije dovodila u pitanje. U drugoj deonici publiku je dodatno razgalio povratak na parket Dejana Davidovca. On je veoma brzo upisao i prvi poen sa linije slobodnih bacanja i dobio zaslužen aplauz.

Prednost iz prvog perioda je rasla dostizala je i 18 poena, ali je Krka uspela da uzvrati i smanji razliku na 14 poena – 46:32.

Sličan odnos snaga viđen je i u trećem periodu, a Krka je uspevala tek da održava razliku između 10 i 15 poena zahvaljujući solidnom šutu za tri poena. Ipak, crveno-beli su i dalje kontrolisali ritam i pitali se za događanja na parketu.

Ulazak Dušana Ristića u poslednjem periodu doneo je još jednu opciju u napadu Crvene zvezde. On je vezao četiri poena iz karakterističnog poluhoroga i razlika je ponovo iznosila plus 15 pred ulazak u poslednji kvartal – 66:51.

Pitanje pobednika bilo je praktično rešeno, a mladi igrači Crvene zvezde izneli su teret do kraja. Sjajan je bio Ristić, a svoje role su imali Boriša Simanić i Nemanja Nenadić dok se Dejan Davidovac polako vraćao u ritam.

Razlika je gotovo rutinski očuvana i to je značilo da će Crvena zvezda ostati neporažena i zauzeti čelo tabele ABA lige.

Crvena zvezda mts – Krka 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15)

Crvena zvezda mts: Regland 10 (4as), Čović 3, Perperoglu 6, Davidovac 4, Nenadić 4, Lazić 7, Faje 9 (5sk), Beron 13 (4as), Ristić 10 (6as), Simanić 5 (4sk), Cirbes 6, Odžo 3 (5sk).

Milan Tomić:

Mislim da smo odigrali utakmicu u velikoj rotaciji. Igrali smo sa 12 igrači, svi su imali minutažu i svi su dali doprinos u pobedi. Čestitam mojim igračima na pobedi i sada se spremamo za sledeću utakmicu.