•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

13.10.2018 /

Crvena zvezda slavila protiv Krke za 3-0

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su novi trijumf. U 3. kolu ABA lige crveno-beli su savladali Krku iz Novog Mesta rezultatom 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15).
I nakon trećeg kola ABA lige košarkaši Crvene zvezde mts ne znaju za poraz. Crveno-beli su zadržali epitet nepobedivih u svim takmičenjima ove sezone jer su savladali Krku rezultatom...
Izabranici Milana Tomića dominirali su gotovo svih 40 minuta. Agresivna odbrana, dobar ofanzivni skok i brz tranzicioni napad bili su formula za novu pobedu. Krka je donekle parirala zahvaljujući solidnom šutu za tri poena u većem delu utakmice, ali se pobeda crveno-belih nije puno puta dovodila u pitanje. 

Svih 12 igrača koji su bili u protokolu dobili su šansu i svi je iskoristili da se upišu u listu strelaca. 

Od početka utakmice crveno-beli su igrali veoma čvrsto u odbrani, a do prve osetnije razlike stigli upravo zahvaljujući svojoj agresivnosti polovinom prvog perioda. Iz dobre odbrane bila je moguća brza igra, a to su izabranici Milana Tomića pretvarali u lake poene. Prednjačio je veoma raspoloženi Džo Regland koji je serijom karakterističnih prodora doneo prvo dvocifreno vođstvo svojoj ekipi nakon šest minuta igre – 21:11.

Crvena zvezda bila je u ritmu, raspoloženi poenteri su se samo ređali i dvocifrena razlika je zadržana do kraja prvog perioda – 29:17. 

Čestim izmenama trener Milan Tomić držao je visok intenzitet crveno-belih i u napadu i u odbrani, a rezultat toga bila je ubedljiva prednost koja se nije dovodila u pitanje. U drugoj deonici publiku je dodatno razgalio povratak na parket Dejana Davidovca. On je veoma brzo upisao i prvi poen sa linije slobodnih bacanja i dobio zaslužen aplauz.

Prednost iz prvog perioda je rasla dostizala je i 18 poena, ali je Krka uspela da uzvrati i smanji razliku na 14 poena – 46:32. 

Sličan odnos snaga viđen je i u trećem periodu, a Krka je uspevala tek da održava razliku između 10 i 15 poena zahvaljujući solidnom šutu za tri poena. Ipak, crveno-beli su i dalje kontrolisali ritam i pitali se za događanja na parketu. 

Ulazak Dušana Ristića u poslednjem periodu doneo je još jednu opciju u napadu Crvene zvezde. On je vezao četiri poena iz karakterističnog poluhoroga i razlika je ponovo iznosila plus 15 pred ulazak u poslednji kvartal – 66:51.

Pitanje pobednika bilo je praktično rešeno, a mladi igrači Crvene zvezde izneli su teret do kraja. Sjajan je bio Ristić, a svoje role su imali Boriša Simanić i Nemanja Nenadić dok se Dejan Davidovac polako vraćao u ritam.

Razlika je gotovo rutinski očuvana i to je značilo da će Crvena zvezda ostati neporažena i zauzeti čelo tabele ABA lige.

Crvena zvezda mts – Krka 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15)

Crvena zvezda mts: Regland 10 (4as), Čović 3, Perperoglu 6, Davidovac 4, Nenadić 4, Lazić 7, Faje 9 (5sk), Beron 13 (4as), Ristić 10 (6as), Simanić 5 (4sk), Cirbes 6, Odžo 3 (5sk).

Milan Tomić:

Mislim da smo odigrali utakmicu u velikoj rotaciji. Igrali smo sa 12 igrači, svi su imali minutažu i svi su dali doprinos u pobedi. Čestitam mojim igračima na pobedi i sada se spremamo za sledeću utakmicu.