•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

14.01.2019 /

Crveno-beli gostuju Valensiji

KK Crvena zvezda mts pred sobom ima veoma teško gostovanje u 3. kolu Top 16 faze Evrokupa. U sredu od 20 časova i 45 minuta.
Košarkaši Crvene zvezde mts nastavljaju seriju neugodnih gostovanja. Nakon utakmica u Malagi i Laktašima gde su crveno-beli bili polovično uspešni sledi jedno od najtežih gostovanja u dosadašnjem toku sezone. U sredu od 20 časova i 45 minuta izabranike Milana Tomića ugostiće trostruki osvajač Evrokupa ekipa Valensije.

Crvena zvezda suočava se sa određenim kadrovskim problemima. Na listi povređenih igrača pored kapitena Branka Lazića, nalaze se još Filip Čović i Marko Kešelj za kojeg je sigurno da zbog povrede leđa neće putovati u Valensiju. Oporavak Maika Cirbesa i Bilija Berona teče veoma dobro, ali će se tek na treningu pred samu utakmicu znati da li će biti na raspolaganju Milanu Tomiću.

Trener crveno-belih nije želeo da traži alibi u povredama, rekao je da to nije njegov manir i prisutnim novinarima je izneo svoja očekivanja:

’’Još jedna španska ekipa koja je sastavljena od evroligaških igrača koji su dugo godina igrali u Evroligi. Imaju iskustvo i znaju kako da igraju utakmice u Top 16 fazi. To je izazov za nas da odigramo bolje nego što smo odigrali u Malagi. Uspeh na utakmici u Valensiji je koncentracija 40 minuta jer ne smemo da imamo padova ni u odbrani ni u napadu’’, rekao je Tomić, a potom dodao:

’’Dubljević i Tomas imaju igru leđima, kao što Dubljević ima i šut za tri poena. Ako možemo da izdvojimo nekoga, iako ja ne volim da izdvajam nikoga ni u mojoj ekipi ni kod protivnika, onda su to njih dvojica jer znaju da čitaju igru sa niskog posta i postižu poene igrom leđima’’, istakao je strateg crveno-belih.

Kao što smo već rekli situacija sa povređenim igračima nije najbolja:

’’Imali smo protiv Igokee situaciju da je Filip (Čović) povredio koleno, nije ništa strašno, ali ćemo tek večeras na treningu videti da li će moći da trenira. Kešelj ima problem sa leđima i sigurno neće putovati. Za Branka znate, a Cirbes i Beron su bolje i mislim da će večeras trenirati. Nismo imali od početka sezone ovakve probleme, a sada odjednom četiri ili pet igrača. Nisam za pravdanje jer je moj posao da i kada imamo probleme sa povredama nađem rešenje’’, rekao je Tomić.

Svoja očekivanja pred utakmicu izneo je i Stratos Perperoglu:

’’Očekujemo tešku utakmicu. Valensija je veoma dobar tim sa dubinom u rosteru. Moramo da ostanemo fokusirani tokom svih 40 minuta. Imaju odlično popunjen reket, takođe igraju mnogo u kontranapadu i zato moramo da ostanemo koncentrisani. Mogu da kažem da su favoriti, ali borićemo se i pokušati da pobedimo. Naučili smo da ako se borimo i pokazujemo karakter da možemo da pobedimo bilo koga’’, rekao je krilni igrač crveno-belih, a zatim dodao: 
’’Imaju dobru atmosferu u svojoj dvorani, imao sam prilike da igram u njoj i dosta je bučno. To je još jedan razlog što moramo da ostanemo fokusirani, da komuniciramo i sledimo plan koji je pripremio naš stručni štab’’, zaključio je Perperoglu.

Na sledećoj utakmici kapiten ekipe biće Ognjen Dobrić usled povreda Branka Lazića i Marka Kešelja. Dobrić je izneo svoja očekivanja pred ovaj meč:

’’Valensija je favorit u grupi, a u Top 16 fazi je svaka utakmica veoma teška. Klubovi su tu sa razlogom i sigurno će svi dati sve od sebe da prođu dalje. Ne bih otpisao ni Limož, ali španski klubovi se ističu. Svaki poen je bitan, sve je bitno u grupi i ne smemo da ’’promašimo’’ nijednu utakmicu’’, rekao je Dobrić, a onda dodao:

’’Protiv Unikahe smo bili blizu, ali smo izgubili. Mislim da smo izvukli pouke i da nećemo napraviti istu grešku, a to je loš početak. Igramo da pobedimo, moramo tako da razmišljamo. Spletom okolnosti ću biti kapiten jer su Lazić i Kešelj povređeni. Veoma mi je drago zbog toga jer sam Zvezdaš od malena i jako mi je drago da sam postao kapiten Crvene zvezde’’, istakao je bek Crvene zvezde, a potom i dodatno prokomentarisao novu ulogu:

''Za mene je kapitenska traka samo motiv. Volim da igram teške utakmice i pred stranim navijačima. Mislim da se oporavljaju Cirbes i Beron, ali videćemo koliko će biti spremni pred tešku utakmicu’’, zaključio je Dobrić.