•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

10.12.2017 /

Crveno-beli krenuli put Zagreba

Košarkaši Crvene zvezde mts gostuju u ponedeljak ekipi Cibone, u poslednjoj utakmici 11.kola ABA lige. O meču govore trener Dušan Alimpijević i provtimac Ognjen Dobrić.
Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali su u Zagreb, gde ih u ponedeljak očekuje meč 11.kola ABA lige sa „Cibonom".

Crveno-beli ovom utakmicom „zatvaraju" mini-ciklus utakmica, ali ujedno i celo kolo regionalnog takmičenja, pred nova iskušenja i gostovanja u Valensiji, Baru, Istanbulu, Sremskoj Mitrovici. 

Ekipa je zabeležila još jednu vrednu i ubedljivu evroligašku pobedu, ali brzo mora da se „prebacuje" na aba liga kolosek i duel sa velikim rivalom još iz vremena bivše SFRJ:

Sa dolaskom novog trenera, puno toga se promenilo u redovima našeg sledećeg protivnika. Prvo što je promenjeno je jedan stranac, otišao je Jang, zatim su doveli Ratkovicu, jednog iskusnog plejmejkera, na poziciji koja im je bila deficitarna. Pokazali su brzo reakciju i napredak u igri. Ovo je jedno od težih abaligaških gostovanja, i mi želimo da završimo naš mini-ciklus u kome smo imali utakmice u Madridu, protiv Igokee, EFES-a i sada ovu sa Cibonom, pobedom. Svi igrači su zdravi i spremni za ovaj meč" rekao je trener crveno-belih.

Prvotimac Ognjen Dobrić i protiv EFES-a je bio važan „šraf" u velikoj pobedi, ali upozorava da će i meč u Zagrebu biti jako težak:

Svakako je teška utakmica pred nama, ne samo zbog činjenice da smo igrali protiv EFES-a u Evroligi pre samo dva dana. Cibona je imala vremena da se pripremi za ovaj meč i važno je da odgovorimo čvrstom i agresivnom igrom. Naše ambicije u Evroligi su jasne, želimo da dobijemo svakoga, ali naš prioritet je, i to namerno ponavljamo ABA liga. Cibona je promenila trenera, vidi se reakcija, stigao im je Ratkovica, a ekipu predvodi vrlo iskusan tandem Tomas i Žorić. Želimo pobedu kako bi nastavili da gradimo i samopouzdanje, ali i da spremni doekamo seriju gostovanja do Nove godine u oba takmičenja" rekao je Dobrić.

Utakmica 11.kola Cibona – Crvena zvezda mts igra se u dvorani „Dražen Petrović" sa početkom od 18 časova.

Nakon toga crveno-bele očekuje serija gostovanja: Valensija, Bar, Istanbul, Sremska Mitrovica...