11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16

21.01.2017 /

Crveno-beli ne staju, 19-0 u Laktašima

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Igokeu u Laktašima sa 77:68 (15:16, 23:23,8:19 i 22:19) i tako ostali neporaženi i nakon 19.kola regionalnog takmičenju.
Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Igokeu u Laktašima sa 77:68 (15:16, 23:23,8:19 i 22:19) i tako ostali neporaženi i nakon 19.kola regionalnog takmičenju, ali su stigli i do 29.uzastopnog trijumfa u regionalnom takmičenju, gledajući i finiš prethodne sezone u kome su "vezali" 8 pobeda u finišu ligaškog dela i polufinalu i finalu plej ofa!

Pred 3000 hiljade gledalaca u dvorani u Laktašima, crveno-beli su zasluženo stigli do novih bodova, posebno dobrom igrom u odbrani koja je viđena u većem delu drugog poluvremena.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts u kojoj je trener Dejan Radonjić pažljivo raspodeljivao minutažu zbog velikih obaveza i dve evroligaške utakmice koje slede crveno-belima u narednih 5 dana, bio je Marko Simonović koji je ubacio 22 poena,Milko Bjelica je dodao 11, Nejt Volters 10, a Stefan JOvić je za samo 18 minuta imao 8 asistencija.

Crveno-beli su većim delom meča kontrolisali dešavanja na parketu dvorane u Laktašima u kojoj je bio i veliki broj pristalica Crvene zvezde iz Republike Srpske, najveću prednost imali su tokom druge četvrtine 30:23, ali je nakon dobre role nekadašnjeg igrača Zvezde Vuka Radivojevića domaćin uhvatio priključak na poluvremenu, bilo je 38-39. Na startu treće četvrtine, Igokea je povela ponedima Rikića i sa 42-39, ali je ekipa Dejana Radonjića pojačala igru u odbrani, dok su u napadu pogađali Dženkins, Jović, Kuzmić, Lazić i Simonović...Serijom 13-0 šampion ABA lige je preuzeo kontrolu nad utakmicom, dozvolio samo 8 poena u trećoj četvrtini, a u poslednjoj, održavao prednost koja je i rasla do +13 nakon nove trojke Simonovića za 48:61, i 50:63 nakon poena Voltersa.

Na kraju, Crvena zvezda mts je ispunila osnovni cilj, pobedila je u utakmici koja je trajala 80-ak minuta, trener Radonjić je ukazao šansu gotovo svim igračima i delio im minutažu, a veliki broj navijača Zvezde iz Republike Srpske otišao je kući zadovoljan.

Crvena zvezda mts:Volters 10, Tompson 14,  Mitrović 2, Lazić 5, Dobrić 3, Simonović 22, šut za tri 4-3, Dženkins 6, Gudurić 7, Jović 3 (8as), Kuzmić 4 (5 ukr), Bjelica 11.

Ekipa Crvene zvezde mts vraća se za Beograd, gde će se do ponedeljka pripremati za put u Vitoriju, koji je planiran za 16.30 časova odmah nakon treninga u dvorani "Aleksandar Nikolić".