•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

09.10.2018 /

Crveno-beli otputovali u Monako

Ekipa CRvene zvezde mts otputovala u Francusku preko Minhena, na meč 2.kola Evrokupa sa ekipom AS Monaka. Utakmica se igra u sredu na stadionu "Luj II" od 19.45 časova.
Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali su oko 13 časova u Francusku na meč 2.kola Evrokupa protiv ekipe Monaka.

Meč sa vicešampionom Francuske i prošlosezonskim finalistom FIBA Lige šampiona, koji ove sezone ima velike ambicije u Evrokupu, zakazan je za 19.45 časova.

Naredni protivnik crveno-belih (sa istim bojama) je dobro startovao u Evrokupu, pobedom nad Brešom u Italiji 80:68 i tako samo potvrdio velike ambicije u ovogodišnjem takmičenju. Crvena zvezda mts je takođe bila uspešna na startu i savladala nemački Ulm u Beogradu 88:73.

Ekipa AS Monaka u svojim redovima ima nekoliko, ljubiteljima košarke na ovim prostorima, poznatih lica. Nekadašnji krini centar Crvene zvezde Elmedin Kikanović i ove godine jedan je od najvećih aduta ekipe Monaka (ubacio 20 poena u pobedi nad Brešom), dok je novo pojačanje, nekadašnji plej Mornara Derik Nidam u Italiji zabeležio 8 asistencija. Ovu ekipu sa klupe predvodi slovenački trener Sašo Filipovski, nekadašnji trener Olimpije, Banvita, Lotomatike...



Po svemu navedenom jasno je da crveno-bele očekuje težak posao i to samo dva dana nakon derbija u Podgorici i pobede nad ekipom Budućnosti:

Nema puno vremena, već smo se okrenuli narednom protivniku ekipi Monaka. Imaju dve pobede i dve izgubljene utakmice u Francuskoj ligi, i vredan brejk u evrokupu. Sigurno da se radi o ekipi koja je vrlo nepredvidljiva, igraju puno u tranziciji, insistiraju na 1 na 1, puno kontranapada, igraju na polovini terena. Suština je da igraju jednostavno, znaju šta hoće i kako da koriste igrače koje imaju. Prevaga? Moramo da imamo 40 minuta koncentracije i da kontrolišemo ritam i protivnika, Evrokup je ove sezone vrlo kvalitetan, svi su jaki, ako se malo opustimo imaćemo problema, važno je da smo već zaboravili Budućnost i spremamo se za Monako. Regland je mnogo bolje biće spreman za taj meč..." rekao je trener Crvene zvezde mts Milan Tomić.

Filip Čović: „ Odigrali smo dobru odličnu utakmicu u ABA ligi, ali već smo je zaboravili i okrenuli se narednom protivniku Već smo počeli pripreme za taj meč, nemamo puno vremena ali ćemo se spremiti dobro, jer imamo sve potrebne informacije o ekipi Monaka. Ono što dobro znamo je Derik Nidam koga znamo sa parketa ABA ige u dresu Mornara, izvanredan igrač, igrač tempa, nepredvidiv, može da šutne iz svake pozicije i udaljenosti, i biće vrlo važno zaustaviti ga u tranziciji"

Ekipa je otputovala u Monte Karlo preko Minhena, a večeras u vreme utakmice odradiće trening u dvorani na stadionu "Luj II" u Monaku, u kojoj crveno-bele očekuje meč u sredu.