•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
Mega Bemax
VS
KK Crvena zvezda mts
15. Decembar 2018.
19:00
1Crvena zvezda mts9/0
2Mega Bemax7/2
3Budućnost VOLI6/2
4Cedevita5/4
5Partizan NIS4/5
6FMP4/5
7Petrol Olimpija3/6
8Cibona3/6
9Krka3/6
10Zadar3/5
11Igokea3/5
12Mornar2/6






VESTI

16.12.2017 /

Crveno-beli već krenuli ka Baru, sledi Mornar

Košarkaši Crvene zvezde mts krenuli iz Valensije preko Istanbula ka Podgorici i Baru, gde ih u nedelju očekuje meč 12.kola ABA lige sa Mornarom. O predstojećem meču govore trener Dušan Alimpijević i prvotimac Milko Bjelica.
Košarkaši Crvene zvezde mts u petak uveče zabeležili su još jedan veliki trijumf u Evroligi, a već u subotu promeniće dva aviona kako bi stigli do Bara gde ih već u nedelju uveče očekuje važna utakmica 12.kola ABA lige.

Crveno-beli su još na početku sezone, ali i nakon dobrih igara u Evroligi, isticali da je regionalno takmičenje prioritet iz više razloga.

I nakon bodova u Valensiji na početku izuzetno teške nedelje u kojoj slede i mečevi sa Fenerbahčeom i Panatinaikosom, trener Dušan Alimpijević podseća na svoju izjavu pre podviga u Valensiji:

I početka ove mini turneje od tri gostovanja i pre pobede nad Valensijom, utakmicu sa Mornarom obeležio sam kao izuzetno važnu. Svesni smo značaja duela i to na gostovanju u borbi za poziciju i prednost domaćeg terena. Zato utakmici sa Mornarom, dobrim timom pristupamo sa najvećim oprezom. To je ekipa u kojoj se ističe nekoliko igrača: Nidam, Mićović, Luković, Vranješ... svakoga mogu da poremete ukoliko nespreman dočeka tu utakmicu. Ova liga pokazuje da morate da dajete maksimum u svakoj utakmici jer, to je i dosadašnji tok takmičenja pokazao, svako svakoga može da pobedi. Mi u ovaj važan meč ulazimo nakon teškog puta i praktično bez treninga, ali nadam se da ćemo biti na visini zadatka i pobediti" rekao je trener crveno-belih.



Sa druge strane i iskusni Milko Bjelica je sličnog razmišljanja o vrlinama Mornara i važnosti utakmice u Baru:

Ekipa Mornara u kojoj se po mom mišljenju ističu Nidam i Vranješ, je izuzetno neugodna, posebno na svom terenu. Ovo je jako važna utakmica sa nas. I pored toga što smo igrali evroligašku utakmicu u Valensiji, ispratili smo i rezultat utakmice u Zadru gde je domaći tim pobedio Budućnost i tu vidimo našu šansu da se na tabeli približimo ekipi iz Podgorice. Sigurno da postoji umor kod nas nakon posle ovog teškog putovanja, ali očekujem da potpuno spremni dočekamo meč u Baru" rekao je Milko Bjelica.

Ekipa Crvene zvezde mts u subotu u jutarnjim časovima krenula je iz Valensije preko Istanbula, u Podgoricu odakle će autobusom produžiti za Bar. Meč na crnogorskom primorju igra se u nedelju od 19 sati.