•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

11.05.2019 /

Crveno-beli zabeležili petu pobedu u Čačku

Pobeda košarkaša Crvene zvezde mts u prepunoj dvorani u Čačku nad ekipom Borca 77:67. Najefikasniji Lazić i Rivers sa po 18 poena, Čović sa 7 vezanih poena "prelomio" meč u finišu. Crveno-beli prvi na tabeli sa 5-0, naredni meč sa Dunavom.
Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su i petu pobedu u Superligi Srbije pošto su u subotu uveče u Čačku savladali domaći Borac rezultatom 77:67 (17:23,21:18,22:15,17:11)

U prepunoj dvorani kraj Morave u Čačku najefikasnij kod crveno-belih bili su  KC Rivers i sjajni Branko Lazić sa 18 poena (šut za tri špoena 5-4), ali je meč prelomio plejmejker Filip Čović koji je pri rezultatu 68:65 za Crvenu zvezdu ubaco 7 vezanih poena i prelomio ovu utakmicu. 

U prilično neizvesnoj utakmici, domaćin je bolje otvorio meč i poveo sa 10-2, a crveno-beli ( u ovom meču bez Bilija Berona) su uz taj rezultatski deficit odigrali praktično celu prvu četvrtinu koju ja okončana rezultatom 17-23.



Delovalo je sredinom druge deonice da će ekipa Crvene zvezde uhvatiti prilično brzo rezultatski priključak kod rezultata 28-30, ali je domaćin odgovorio serijom 6-0, i konačno dobio prvo poluvreme rezultatom 41-38.

Šampion ABA lige je zaigrao bolje u trećoj deonici i stigao do rezultatske prednosti 58:50, ali jke domaćin nošen odličnom igrom pleja Ilije Đokovića (najefikasniji u ekipi Borca sa 22 poena) držao rezultatski priključak.

Poslednja deonica donela je tvrdu košarku, dugo nije bilo promene rezultata na semaforu nakon trojke crveno-belih, uzvratio je Đoković trojkom, a onda je svojom minijaturom Čović poveo seriju Crvene zvezde od 9-0 i pitanje pobednika je bilo rešeno.



Crvena zvezda je ubacila 10 trojki iz 27 pokušaja, imala 10 ukradenih lopti, ali je vrlo važan statistički parametar koji je doneo prevagu crveno-belima odnos u skokovima 41-23!

Crvena zvezda čvrsto drži vrh tabele u grupi A sa 5-0, FMP koji je u subotu savladao kao gost OKK Beograd 100:89 je drugi sa 4-1,a Borac treći sa 3-2.

KK Crvena zvezda mts:

Čović 9p+8as,Nenadić, Radanov, Lazić 18,Davidovac, Faje 5,Kešelj, Simanić 7,Dobrić 7,Ristić, Rivers 18,Odžo 13+7sk.

U narednom kolu Crvena zvezda mts ponovo gostuje ovoga puta ekipi Dunava.