•  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
  •  
    SPA   CZV
    54 : 89
    Apr 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    85 : 74
    Apr 25, Tue 20.00
  •  
    FMP   CZV
    64 : 91
    Apr 29, Sat 15.00
  •  
    CZV   MEG
    89 : 85
    May 2, Tue 18.00
  •  
    VRŠ   CZV
    76 : 94
    May 6, Sat 20.00
  •  
    BOR   CZV
    65 : 85
    May 9, Tue 19.00
  •  
    CZV   DYN
    87 : 68
    May 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   SPA
    89 : 60
    May 15, Mon 20.00
  •  
    PAR   CZV
    78 : 77
    May 18, Thu 19.00
  •  
    CZV   FMP
    77 : 69
    May 22, Mon 18.00
  •  
    MEG   CZV
    67 : 73
    May 25, Thu 19.30
  •  
    CZV   VRŠ
    - : -
    May 28, Sun 13.00
  •  
    CZV   BOR
    - : -
    May 31, Wed 20.00
  •  
    DYN   CZV
    - : -
    Jun 3, Sat 20.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Vršac
28. Maj 2017.
13:00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

14.06.2016 /

Crvenoj zvezdi triler i odbrana titule!!!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom uspeli su da osvoje "back to back" titulu u Super ligi Srbije savladavši Partizan NIS sa 3:1 u finalnoj seriji. U poslednjem, četvrtom susretu, crveno-beli su posle velike borbe uspeli da slave kao gostujući tim rezultatom 70:65 (18:22, 23:17, 15:9, 14:17).
Izabranici Dejana Radonjića još jednom su pokazali veliki karakter vrativši se posle poraza u trećem susretu, i pobedom u gostima protiv Partizan NIS-a rezultatom 70:65 (18:22, 23:17, 15:9, 14:17) zatvorili finalnu seriju trijumfom 3:1. KK Crvena zvezda Telekom time je stigla do 17. titule u svojoj istoriji. Pred 6500 prisutnih u dvorani "Aleksandar Nikolić", najefikasniji u redovima šampiona bili su Cirbes, Kinzi i Simonović sa po 15 postignutih poena. Nemački centar je dodao i 7 skokova. U redovima Partizana, najbolji je bio Veličković sa 19 poena.

Startna petorka: Kinzi, Miler, Dangubić, Jović, Cirbes.

Slično kao u prethodnom susretu, crveno-beli su rano ušli u bonus što je omogućilo Partizanu da preko slobodnih bacanja stekne prednost. Tajmautom je reagovao Dejan Radonjic, posle kog je aktuelni šampion bolje zaigrao u odbrani i rezultatski se vratio u meč. Dangubić zakucavanjem preko Vitkovca smanjio je na posed zaostatka, ali je domaćin poenima u poslednjoj sekundi održao prednost 22 :18.

Brz povratak i vođstvo crveno-belih prekinut je drugom tehničkom koja je svirana u korist Partizana što je prouzrokovalo seriju domaćina i novo vođstvo 29:23. Ostali su fokusirani košarkaši Zvezde i uz veliku podršku svojih navijača, posle nekoliko minuta kvalitetne igre vratili prednost 32:31. U fantasticnom ritmu bio je Tarens Kinzi postigavsi 14 poena u prvom poluvremenu u kom je Zvezda na kraju zadržala prednost 41:39.

Veliki peh za tim Dejana Radonjica prouzrokovala je povreda Jovića koji je morao da napusti teren na početku treće deonice. Potrebnu energiju u odbrani uneo je Simonović, dok je Cirbes preuzeo kontrolu u reketu i novim poenima doneo plus 7 Zvezdi. Pred poslednjih deset minuta srpski šampion vodio je 56:48.

Imali su crveno-beli nekoliko puta dvocifrenu prednost, ali je Partizan uspeo da u poslednjih tri minuta smanji zaostatak na minus 4 i uvede meč u neizvesnu završnicu. Po ko zna koji put ove sezone, Maik Cirbes je bio siguran sa linije penala u odlučujućim trenucima, i uz fantastičnu kolektivnu odbranu Crvene zvezde, aktuelni šampion je rešio susret u svoju korist rezultatom 70:65 i započeo neopisivo slavlje svojih navijača.

KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 15, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 10, Lazić, Micić 5, Simonovic 15, Gudurić, Jović 3, Miler 4, Cirbes 15+7sk, Štimac.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom okončali su još jednu fenomenalnu sezonu u kojoj su pored dva osvojena pehara u regionalnom i domaćem takmičenju, stigli i prvi put u istoriji do četvrtfinala Evrolige.
- See more at: http://www.kkcrvenazvezda.rs/zvezdi-triler-i-odbrana-titule-10-06-2016.html#sthash.eTh3AguN.dpuf