•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

14.06.2016 /

Crvenoj zvezdi triler i odbrana titule!!!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom uspeli su da osvoje "back to back" titulu u Super ligi Srbije savladavši Partizan NIS sa 3:1 u finalnoj seriji. U poslednjem, četvrtom susretu, crveno-beli su posle velike borbe uspeli da slave kao gostujući tim rezultatom 70:65 (18:22, 23:17, 15:9, 14:17).
Izabranici Dejana Radonjića još jednom su pokazali veliki karakter vrativši se posle poraza u trećem susretu, i pobedom u gostima protiv Partizan NIS-a rezultatom 70:65 (18:22, 23:17, 15:9, 14:17) zatvorili finalnu seriju trijumfom 3:1. KK Crvena zvezda Telekom time je stigla do 17. titule u svojoj istoriji. Pred 6500 prisutnih u dvorani "Aleksandar Nikolić", najefikasniji u redovima šampiona bili su Cirbes, Kinzi i Simonović sa po 15 postignutih poena. Nemački centar je dodao i 7 skokova. U redovima Partizana, najbolji je bio Veličković sa 19 poena.

Startna petorka: Kinzi, Miler, Dangubić, Jović, Cirbes.

Slično kao u prethodnom susretu, crveno-beli su rano ušli u bonus što je omogućilo Partizanu da preko slobodnih bacanja stekne prednost. Tajmautom je reagovao Dejan Radonjic, posle kog je aktuelni šampion bolje zaigrao u odbrani i rezultatski se vratio u meč. Dangubić zakucavanjem preko Vitkovca smanjio je na posed zaostatka, ali je domaćin poenima u poslednjoj sekundi održao prednost 22 :18.

Brz povratak i vođstvo crveno-belih prekinut je drugom tehničkom koja je svirana u korist Partizana što je prouzrokovalo seriju domaćina i novo vođstvo 29:23. Ostali su fokusirani košarkaši Zvezde i uz veliku podršku svojih navijača, posle nekoliko minuta kvalitetne igre vratili prednost 32:31. U fantasticnom ritmu bio je Tarens Kinzi postigavsi 14 poena u prvom poluvremenu u kom je Zvezda na kraju zadržala prednost 41:39.

Veliki peh za tim Dejana Radonjica prouzrokovala je povreda Jovića koji je morao da napusti teren na početku treće deonice. Potrebnu energiju u odbrani uneo je Simonović, dok je Cirbes preuzeo kontrolu u reketu i novim poenima doneo plus 7 Zvezdi. Pred poslednjih deset minuta srpski šampion vodio je 56:48.

Imali su crveno-beli nekoliko puta dvocifrenu prednost, ali je Partizan uspeo da u poslednjih tri minuta smanji zaostatak na minus 4 i uvede meč u neizvesnu završnicu. Po ko zna koji put ove sezone, Maik Cirbes je bio siguran sa linije penala u odlučujućim trenucima, i uz fantastičnu kolektivnu odbranu Crvene zvezde, aktuelni šampion je rešio susret u svoju korist rezultatom 70:65 i započeo neopisivo slavlje svojih navijača.

KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 15, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 10, Lazić, Micić 5, Simonovic 15, Gudurić, Jović 3, Miler 4, Cirbes 15+7sk, Štimac.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom okončali su još jednu fenomenalnu sezonu u kojoj su pored dva osvojena pehara u regionalnom i domaćem takmičenju, stigli i prvi put u istoriji do četvrtfinala Evrolige.
- See more at: http://www.kkcrvenazvezda.rs/zvezdi-triler-i-odbrana-titule-10-06-2016.html#sthash.eTh3AguN.dpuf