•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
  •  
    FMP   CZV
    62 : 77
    May 22, Wed 20.00
  •  
    OKK   CZV
    78 : 93
    May 25, Sat 17.00
  •  
    CZV   BOR
    86 : 58
    May 29, Wed 18.00
  •  
    CZV   MEG
    83 : 72
    Jun 2, Sun 19.00
  •  
    MEG   CZV
    91 : 96
    Jun 4, Tue 19.00
  •  
    CZV   PAR
    98 : 94
    Jun 10, Mon 10.00
  •  
    PAR   CZV
    73 : 72
    Jun 12, Wed 19.00
  •  
    CZV   PAR
    96 : 90
    Jun 15, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    75 : 76
    Jun 17, Mon 18.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

12.04.2016 /

CSKA poveo, Zvezda pala u finišu

Košarkaši Crvene zvezde Telekom odigrali su dobar meč u Moskvi ali su usled nedostatka koncentracije u završnici omogućili ekipi CSKA da slavi rezultatom 84:74 ( 25:20, 19:20, 19:16, 21:18)
U okviru prvog, za crveno-bele istorijskog, meča Top 8 faze izabranici Dejana Radonjića poraženi su u Moskvi od glavnog kandidata za osvajanje Evrolige, ekipe CSKA, rezultatom 84:74 ( 25:20, 19:20, 19:16, 21:18). Pred 6700 gledalaca u "Megasport areni", najefikasniji u redovima gostiju bili su Miler i Jović sa po 14 poena, dok je u ekipi Dimitrisa Itudisa srpski reprezentativac, Miloš Teodosić, upisao 23 poena.

Startna petorka: Jović, Kinzi, Cirbes, Miler i Dangubić.

Dobra kontrola skoka u odbrani i brz protok lopte u napadu doneli su ranu prednost Zvezde 9:2, za prvi tajmaut Dimitrisa Itudisa. Ubrzo je u igru ušao Teodosić i kreativnom igrom doneo prednost svom timu 19:16, tri minuta pre kraja deonice. Dobro su se držali crveno-beli s obzirom na raspoloženu šutersku igru domaćina koji je vodio 25:20 na kraju prve četvrtine.

Hrabra igra srpskog šampiona koji je pružao dobar otpor u nastavku i posle monstruozne rampe Milera te poena Simonovića u kontri bilo je 28:26 za Armejce. Uspeli su košarkaši Zvezde da pronađu igru u reketu što im je omogućilo raznovrsniju igru u napadu, ali je ruski tim i dalje vodio 39:35. Izuzetno raspoloženi Teodosić, motor ruskog tima, bio je bez promašaja u prvom poluvremena, ali su gosti kvalitetnom igrom uvatili priključak do kraja poluvremena 44:40. Najefikasniji je bio Miler sa 9 poena.

Četiri minuta drugog poluvremena u potpunosti su pripala Armejcima koji su serijom 10:5 stigli do plus 9 na šta je trener Radonjić reagovao minutom odmora. Bez rešenja bili su crveno-beli za srpskog reprezentativca u redovima CSKA koji je dirigovao svojim timom i doneo dvocifrenu prednost sredinom treće deonice. Kvinsi Miler preuzeo je stvari u svoje ruke i vezanim poenima smanjio zaostatak pred poslednji period 63:56. 

Sjajan otpor tokom čitavog meča pružali su košarkaši Zvezde i u nekoliko navrata imali su priliku da priđu na posed zaostatka, ali su u tim trenucima usled nedostatka koncentracije poklanjali lopte domaćinu koji je to znao da kazni i vrati prednost 72:63. Do kraja meča, crveno-beli su uspevali da se vrate na minus 5 u par navrata, ali je veliki kvalitet ruskog tima došao do izražaja i na kraju presudio košarkašima Zvezde rezultatom 84:74.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 11, Rebić, Dangubić 6, Mitrović, Lazić 7, Simanić, Micić 5, Simonović 4,  Jović 14, Cirbes 6, Štimac 7.

Nemanja Dangubić, Crvena zvezda Telekom:

"Dobar meč za nas. CSKA je pokazao kvalitet i zasluženo pobedio na kraju. Igrali su bolje od nas. Bili smo blizu celu utakmicu i sigurno da smo zadovoljni određenim momentima meča. Okrećemo se meču 2. Imamo malo vremena da se spremimo."

Dejan Radonjić, trener Crvena zvezda Telekom:

Čestitke CSKA na pobedi. Počeli smo dobro, ali se CSKA brzo vratio u meč. Teodosić je dao sigurnost i prednost svom timu. Stekli su visoku prednost, ali se nismo predavali i uspevali smo u tim momentima da se vratimo rezultatski. Isto se desilo u drugom poluvremenu. Nastavili smo da hvatamo priključak, ali su oni na kraju došli do 1:0. Pokušaćemo u drugom meča da odigramo dobro. U završnici smo imali šansu da se u potpunosti vratimo ali smo usled nekih grešaka omogućili CSKA da na kraju trijumfuje."

Košarkaši Crvene zvezde Telekom narednu šansu imaće u četvrtak od 19h po našem vremenu, ponovo u Megasport areni Moskvi.

Foto: Euroleague.net