•  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    69 : 87
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    72 : 66
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    82 : 71
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    72 : 86
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    86 : 81
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    69 : 56
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    61 : 98
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    88 : 67
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

13.04.2017 /

Dženkins je MVP

Bek Crvene zvezde mts Čarls Dženkins dobio je laskavo priznanje za najkorisnijeg igrača plejofa ABA lige. Dženkins je u prvi plan istakao tim i da je njegovo priznanje posledica isključivo timske igre crveno-belih.
Košarkaši Crvene zvezde mts ubedljivo su došli do trećeg uzastopnog trofeja ABA lige. Crveno-beli su u tri utakmice ''rešili'' finalnu plejof seriju, a poslednji korak načinjen je u Zagrebu. Savladana je Cedevita rezultatom 77:61 i uspešno ostvaren primarni cilj - osvajanje ABA lige i plasman u Evroligu.

I u ovoj finalnoj seriji crveno-beli su plenili timskom igrom i izvanrednom odbranom. Ipak, kao prvi među jednakima izdvojio se Čarls Dženkins. Sjajni Amerikanac je poneo veliki teret nakon povrede Stefana Jovića i po ko zna koji put ponovio da je najbolji kada je najpotrebnije. U plejofu je prosečno beležio 12.3 poena, 5.3 asistencije, tri skoka i jednu i po ukradenu loptu. Sve to mu je donelo prosečan indeks 15.2. 

Čarls Dženkins je kao i uvek skromno prokomentarisao novi trofej u svojoj riznici:

''Iskren da budem to što sam postao MVP ne znači mi puno. Timska pobeda je mnogo bitnija. Sve je stvar tima i nije reč o meni'', rekao je Dženkins koji je posebno apostrofirao odnos sa trenerom Radonjićem:

''Dejan Radonjić je bio moj prvi trener u Evropi i mi imamo poseban odnos, a poverenje samo nastavlja da raste. Čini da se osećam komforno na terenu. Prethodne sezone nisam imao priliku da pokažem sve što umem. Ipak, to sada nije bitno jer sam se vratio kući'', istakao je Dženkins.

I tačno tako. Čarls se vratio kući i nastavio da zajedno sa svojim saigračima obogaćuje riznicu trofeja na Malom Kalemegdanu. Bravo Čarls i hvala!