1/2
12Mornar1/2

23.10.2015 /

EL: Poraz u Madridu bez teških posledica

Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su od Reala u Madridu sa 98:71(22:6, 34:14,26:21 i 16:30) u utakmici drugog kola Evrolige.
Desetkovani tim Dejana Radonjića predvodili su najiskusniji, Cirbes sa 15, Simonović sa 11, i namjlađi, Simanić sa 10 poena i 6 skokova i Gudurić sa 9.

Crveno-beli su u "Barkliz Areni" u Madridu u prvom poluvremenu odigrali vrlo slabo. Real je nakon serije promašaja gostiju poveo sa 19-2, i ogromnu prednost uvećavao tokom prvog poluvremena,koristeći slabo šutersko veče košarkaša Crvene zvezde Telekom.

Dodatni problem za trenera našeg tima Dejana Radonjića, predstavljala je i činjenica da su startni plej Gal Mekel, i centar Maik Cirbes vrlo brzo zaradili po dve lične greške, pa su morali na klupu.

Na poluvremenu koje je završeno rezultatom 56-20 za domaćina, Simanić i Gudurić sa po pet poena, bili su jedine svetle tačke u slabih 20 minuta crveno-belih.

Drugo poluvreme donelo je mnogo bolju igru šampiona ABA lige,o čemu govori i podatak da su košarkaši Crvene zvezde Telekom ubacili 51 poen, od toga čak 30 u poslednjoj četvrtini, i tako popravili utisak sa početka meča,

Ni na ovom meču trener Radonjić nije mogao da računa na povređenog Dangubića, Luka Mitrović će puno nedostajati ekipi, dok dobre vesti u ovom porazu u Madridu predstavlja povratak Marka Tejića, koji je odigrao 8 minuta, nakon povrede skočnog zgloba, koju je zaradio još na pripremnom turniru u Zadru.

KK Crvena zvezda Telekom:Rebić 2, Tompson 4,Mekel, Lazić 5, Simanić 10 i 4 skoka, Tejić, Simonović 12 i 4 skoka,Skorcanitis 3, Nastić 2, Gudurić 9, Jović 9, Cirbes 15 i 6 skokova.

Naredni meč u okviru Evrolige, u kojoj imaju skor 1-1, crveno-beli igraju sledeće nedelje u Moskvi protiv Himkija, dok u ABA ligi jtd, sledi gostovanje Metalcu u ponedeljak od 21 sat.