•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

11.12.2017 /

Enis: "Veliki korak napred u mojoj karijeri"

Novi prvotimac Crvene zvezde mts Dilan Enis u intervjuu govori o velikom koraku napred u svojoj karijeri, velikom radu koji ga očekuje i adaptaciji na nove saigrače i sistem u koji dolazi.
Novi košarkaš Crvene zvezde mts Dilan Enis, odradio je u ponedeljak obavezne lekarske preglede i testove, i zadužio opremu na početku svog dvoipogodišnjeg ugovora koji je potpisao sa aktuelnim šampionom ABA li KLS lige, i predstavnikom Srbije u Evroligi.

Ovaj bek poreklom sa Jamajke i kanadskim pasošem, nije krio uzbuđenje novim poglavljem i korakom napred u svojoj košarkaškoj karijeri:

Vrlo sam uzbuđen dolaskom u Crvenu zvezdu. Veliki korak u mojoj karijeri napred, veliki korak na ovom mom košarkaškom putovanju. Pridružiti se ovako velikom klubu, koji ima veliku košarkašku kulturu i strast, to je svojevrsni blagoslov za mene. Jedva čekam da se pridružim momcima i odradim prvi trening u utorak"



Crvena zvezda mts je klub sa armijom navijača, a ciljevi su poznati. Medjutim, Dilan ne oseća nikakav pritisak, već samo najavljuje puno rada:

Ne osećam nikakav pritisak, navijači su ti koji čine utakmicu uzbudljivom, atmosferom koju prave na tribinama. Mnogo se priča o tom pritisku kada igraš u velikom klubu, ali ja to gledam na drugi način. Košarka je zabavna igra, a moje je da radim izuzetno naporno i teško svaki dan, na treninzima, na utakmicama i da pomognem timu da pobeduje"

Dilan je kao bivši igrač Mega Bemaksa imao priliku prethodnih meseci da se upozna sa situacijom u ovdašnjoj košarci, i već je stekao sliku o tome u kakav klub i tim prelazi. Novi izazov je i Evroliga:


Dolazak u Crvenu zvezdu u tom smislu je ostvarenje sna. Doći u Evropi, i naći se na najvišem nivou, igrati Evroligu, boriti se za pobede i trofeje u ABA ligi. Ali, sa druge strane, ne želim da razdvajam utakmice na velike i male, i da postavljam sebi dodati pritisak. Ponavjam, dokle god igramo čvrsto, puno radimo, verujem da će sve biti dobro"

Dilan je istakao da će mu, kao i svakome ko dolazi u novu sredinu, gde ga očekuje novi trener, novi saigrači i drugačiji sistem, biti potrebno vreme za adaptaciju. Nada se da će radom i napornim treningom taj period biti sveden na minimum:


Svaki put kada dođeš u novi tim potrebno je vreme za adaptaciju. Dok sam bio na koledžu shvatio sam neke stvari u tom smislu, znam kako da se adaptiram, menjao sam i koledž tokom moje studentske karijere. Moraš da gradiš odnos sa svima i van, i na terenu. Neće doći sve sa jednom utakmicom, ali tu sam, i imaću vremena da se adaptiram i da se pokažem u pravom svetlu"

Za kraj intervjua za klupski sajt, imao je i poruku za navijače Crvene zvezde: „ Hvala Vam na ogromnoj podršci, video sam tokom vikenda putem društvenih mreža svu podršku kada je objavljeno da sam igrač Crvene zvezde . Nemam dovoljno reči da Vam se zahvalim na lepim željama, i jedva čekam da obučem dres i da predstavljam klub na najbolji mogući način" rekao je za kraj Dilan Enis koji će u Crvenoj zvezdi mts nositi dres sa brojem 31 na ledjima.

Prvi trening sa crveno-belima odradiće u utorak po povratku ekipe iz Zagreba.