•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Fenerbahce Dogus
VS
KK Crvena zvezda
19. Decembar 2017.
18:45
1Crvena zvezda mts10/2
2Budućnost VOLI10/2
3Cedevita9/3
4Partizan NIS6/6
5Zadar6/6
6FMP5/7
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Igokea5/7
10Mega Bemaks4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/10






VESTI

23.02.2017 /

Fantastična Zvezda srušila Galatu

Na krilima fenomenalne podrške sa tribina, košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Galatasaraj u 23. kolu Evrolige veoma ubedljivo 77:58 (20:17, 28:12, 16:13, 13:16).
Motiva je bilo na pretek, a to se i jasno videlo na terenu. Košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su utakmicu sa ogromnom energijom i izvanrednom odbranom prilično lako savladali Galatasaraj – 77:58 (20:17, 28:12, 16:13, 13:16).

Na krilima fantastičnih navijača koji su 40 minuta zdušno bodrili izabranike Dejana Radonjića, crveno-beli su od početka do kraja meča bili odlučni. Na kraju, upisali su veoma ubedljivu pobedu i to 13. u tekućoj sezoni Evrolige koja im daje za pravo da veruju u plasman u plejof. 

Pitanje pobednika bilo je neočekivano brzo rešeno, gotovo u drugoj deonici. Zvezda je fenomenalnom odbranom limitirala protivnika na samo 12 poena u tom kvartalu, a postigla čak 28. U nastavku je pristup igri bio isti, ritam oboren pa je meč pratkično rutinski priveden kraju na radost izvanrednih navijača.

Iako je timska igra bila ključna i ovog puta, trebalo bi pomenuti i individualne učinke, prevashodno Branka Lazića. Zvezdin motor u odbrani, u ovom meču je pokazao i fantastičan napadački arsenal. Već u prvom poluvremenu imao je na svom kontu četiri trojki iz isto toliko pokušaja, a do kraja meča je ubacio i još jednu te je meč završio sa čak 17 poena, bez promašaja za tri poena (5/5)

Na početku meča viđen je pravi šuterski obračun. Za samo šest minuta igre viđeno je sedam trojki. Četiri su pogodili crveno-beli, a prednjačio je Branko Lazić sa tri koliko je dala i ekipa Galatasaraja. Zvezdina dobra odbrana zatvorila je prilaze ka košu turskom sastavu, a šut iz daljine držao je goste u igri. Ipak, nakon zakucavanja Ognjena Kuzmića rezultat je glasio 16:10. 

Zvezda je sačuvala prednost do kraja perioda, ali se činilo da kvalitetom igre zaslužuje i više od plus tri (20:17). 

U drugoj deonici odbrana crveno-belih je i dalje bila blizu savršenstva. Galatasaraj je postigao pet poena za pet minuta, a četvrta trojka fantastičnog Lazića donela je Zvezdi prvo dvocifreno vođstvo na meču (33:22). Zvezdina mašinerija nije stajala.

Voljni momenat je bio na visokom nivou, odbrana izuzetna, a napad sve tečniji. Malo po malo razlika je rasla. Simonovićevo i Kuzmićevo zakucavanje pa Dženkinsova trojka doneli su crveno-belima plus 19 u samoj završnici drugog perioda (46:27). To je bila razlika i na poluvremenu jer su obe ekipe postigle po koš.

Treći period doneo je izuzetno pametnu i strpljivu igru crveno-belih. Ritam je oboren, odbrana dodatno učvršćena, u napadu su se tražila rešenja pod košem, a tamo je bio izvanredni Kuzmić. Kada su se sjajnom centru pridružili poenima, ponovo Lazić petom trojkom i Jović polaganjem razlika je dosegla velikih plus 26 (62:36). 

Zvezda je izuzetno rano obezbedila pobedu i ostatak meča je bio rutina za izabranike Dejana Radonjića. Ozbiljan pristup igrača i slavljenička atmosfera neverovatnih navijača obeležili su poslednju deonicu. Odbrana je čuvala vođstvo, a pametna rešenja u napadu nisu dozvolili da razlika ide ispod 17 poena. 

Žestok ritam utakmica se nastavlja za crveno-bele. Već u ponedeljak u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' Zvezda će ugostiti Olimpiju, a 2. marta se nastavlja evroligaški put mečom protiv Brose Bamberga u Beogradu.