•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI15/2
2Crvena zvezda mts14/3
3Cedevita13/4
4Mornar10/7
5Partizan NIS9/8
6FMP8/9
7Zadar8/9
8Igokea6/11
9Cibona6/11
10Mega Bemaks5/12
11Petrol Olimpija5/12
12MZT Skopje Aerodrom3/14






VESTI

19.12.2017 /

Fenerbahče bolji od Zvezde u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da naprave iznenađenje i savladaju aktuelnog prvaka Evrope na njegovom terenu. Fenerbahče je bio bolji rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).
Košarkaši Crvene zvezde mts imali su pred sobom izuzetno težak zadatak. Posle čudesnih pobeda u Valensiji i Madridu, kao i gotovo rutinskog trijumfa u Beogradu nad Efesom, crveno-beli su gostovali Fenerbahčeu u Istanbulu. 

Izabranici Dušana Alimpijevića nisu uspeli da naprave novo evroligaško čudo. U ovom trenutku aktuelni prvak Evrope je bio prejak. Iskusni i snažni rival trijumfovao je na kraju rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Zvezda je dobro započela utakmicu, parirala u prvom poluvremenu favorizovanom rivalu, ali je u drugom domaćin u nastavku igre odigrao odličan meč i zasluženo trijumfovao. 

Crveno-beli su odlično započeli meč u Istanbulu. Zvezda je zahvaljujući odličnoj odbrani svela Fenerbahče na samo četiri poena u uvodnih pet i po minuta pa su poveli 9:4. Ipak, silni domaćin je uzvratio. Ulazak Datomea i Vonamejkera pokrenuo je rivala i oni su bili najzaslužniji za seriju 15:2 i preokret – 19:11. 

Pero Antić je prekinuo seriju rivala dugom dvojkom, a potom je Dobrić pogodio za tri što je značilo i potpuni rezultatski priključak – 5:0. Datome je pogodio, ali nije zaustavio seriju. Nastavio je Dobrić, a potom se priključio Ročesti, a nakon nove trojke Dobrića Zvezda je zaokružila seriju 14:2 i imala novo vođstvo (25:21). 

U ovoj utakmici se igralo u serijama pa je tako bilo i u nastavku. Usledila je nova serija domaćina i to 15:3 i novo vođstvo za Fenerbahče – 36:28. Dangubić je pogodio trojku da odbije nalet, ali je Fenerbahče sa linije penala došao do dvocifrenog vođstva – 41:31. 
Feldin je iz prodora pogodio za minus 8 pred odlazak na odmor – 41:33. 

Domaćin je bolje otvorio drugo poluvreme, serijom 8:1 stekao novo najveće vođstvo – 49:34.  Antić i Janković su prekinuli seriju, uzvratio je Vonamejker. Dobrić i Antić su pokušali da ponovo pokrenu seriju, ali je iskusni i snažan rival imao odgovor na sve pokušaje izabranika Dušana Alimpijevića. Fenerbahče je pogađao vezane šuteve, dok crveno-beli nisu mogli da uđu u napadački ritam sa početka utakmica.

Do kraja trećeg perioda je bilo 20 razlike za šampiona Evrope koji je zahvaljujući iskustvu internacionalaca u svojim redovama uspeo da sačuva vođstvo. 

Fenerbahče – Crvena zvezda mts 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)

Crvena zvezda mts: Dangubić 3 (4as), Davidovac 1, Lazić, Antić 6, Dobrić 15, Feldin 6, Janković 4 (6sk), Ročesti 9, Lesor 7 (9sk), Enis 3, Jovanović 2, Bjelica.