•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
Mega Bemax
VS
KK Crvena zvezda mts
15. Decembar 2018.
19:00
1Crvena zvezda mts9/0
2Mega Bemax7/2
3Budućnost VOLI6/2
4Cedevita5/4
5Partizan NIS4/5
6FMP4/5
7Petrol Olimpija3/6
8Cibona3/6
9Krka3/6
10Zadar3/5
11Igokea3/5
12Mornar2/6






VESTI

19.12.2017 /

Fenerbahče bolji od Zvezde u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da naprave iznenađenje i savladaju aktuelnog prvaka Evrope na njegovom terenu. Fenerbahče je bio bolji rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).
Košarkaši Crvene zvezde mts imali su pred sobom izuzetno težak zadatak. Posle čudesnih pobeda u Valensiji i Madridu, kao i gotovo rutinskog trijumfa u Beogradu nad Efesom, crveno-beli su gostovali Fenerbahčeu u Istanbulu. 

Izabranici Dušana Alimpijevića nisu uspeli da naprave novo evroligaško čudo. U ovom trenutku aktuelni prvak Evrope je bio prejak. Iskusni i snažni rival trijumfovao je na kraju rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Zvezda je dobro započela utakmicu, parirala u prvom poluvremenu favorizovanom rivalu, ali je u drugom domaćin u nastavku igre odigrao odličan meč i zasluženo trijumfovao. 

Crveno-beli su odlično započeli meč u Istanbulu. Zvezda je zahvaljujući odličnoj odbrani svela Fenerbahče na samo četiri poena u uvodnih pet i po minuta pa su poveli 9:4. Ipak, silni domaćin je uzvratio. Ulazak Datomea i Vonamejkera pokrenuo je rivala i oni su bili najzaslužniji za seriju 15:2 i preokret – 19:11. 

Pero Antić je prekinuo seriju rivala dugom dvojkom, a potom je Dobrić pogodio za tri što je značilo i potpuni rezultatski priključak – 5:0. Datome je pogodio, ali nije zaustavio seriju. Nastavio je Dobrić, a potom se priključio Ročesti, a nakon nove trojke Dobrića Zvezda je zaokružila seriju 14:2 i imala novo vođstvo (25:21). 

U ovoj utakmici se igralo u serijama pa je tako bilo i u nastavku. Usledila je nova serija domaćina i to 15:3 i novo vođstvo za Fenerbahče – 36:28. Dangubić je pogodio trojku da odbije nalet, ali je Fenerbahče sa linije penala došao do dvocifrenog vođstva – 41:31. 
Feldin je iz prodora pogodio za minus 8 pred odlazak na odmor – 41:33. 

Domaćin je bolje otvorio drugo poluvreme, serijom 8:1 stekao novo najveće vođstvo – 49:34.  Antić i Janković su prekinuli seriju, uzvratio je Vonamejker. Dobrić i Antić su pokušali da ponovo pokrenu seriju, ali je iskusni i snažan rival imao odgovor na sve pokušaje izabranika Dušana Alimpijevića. Fenerbahče je pogađao vezane šuteve, dok crveno-beli nisu mogli da uđu u napadački ritam sa početka utakmica.

Do kraja trećeg perioda je bilo 20 razlike za šampiona Evrope koji je zahvaljujući iskustvu internacionalaca u svojim redovama uspeo da sačuva vođstvo. 

Fenerbahče – Crvena zvezda mts 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)

Crvena zvezda mts: Dangubić 3 (4as), Davidovac 1, Lazić, Antić 6, Dobrić 15, Feldin 6, Janković 4 (6sk), Ročesti 9, Lesor 7 (9sk), Enis 3, Jovanović 2, Bjelica.