•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Real Madrid
VS
KK Crvena zvezda
01. Decembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

22.04.2015 /

Gurović je moj uzor

U Intervjuu za zvaničan sajt kluba Marko Simonović pričao o košarkaškim uzorima, najvećim kvalitetima i manama u svojoj igri ali i kako se opušta u slobodno vreme.

Kada je Marko Simonović stigao u Zvezdu na početku sezone, očekivalo se da bude jedna od glavnih napadačkih opcija. Ipak, prvi deo sezone proveo je tražeći svoju igru, sa povremenim bljeskovima u vidu dobrih partija. Trener i saigrači su imali strpljenja i vere u Simonovića, za šta im se on odužio kad je bilo najpotrebnije. Pred završnice takmičenja u Kupu Radivoja Koraća i ABA ligi Simonović je počeo da pruža sjajne partije i pokazuje svoj pun napadački potencijal.

Simonović je poznat kao odličan trojkaš (u ABA ligi je imao procenat uspešnosti od 35.6%, a u dosadašnja 4 kola domaće lige 42%), ali i kao neko ko atraktivnim zakucavanjima podiže publiku na noge. Te svoje kvalitete je pokazao i u pobedi u četvrtom kolu Agroživ Superlige na Radničkim, kada je sa 22 postignuta poena bio najefikasniji pojedinac u crveno-belom taboru. Upravo njegove odlične igre u poslednje vreme bile su povod za intervju sa ovim igračem, u kom je otkrio svoju košarkašku filozofiju i uzore, kao i to gde najviše voli da provodi vreme.

Čestitke na odličnim igrama u poslednje vreme, da li su one nešto što navijači mogu da očekuju  i u narednom periodu?

-Ja ću se truditi da nastavim da igram na ovom nivou. Igra pojedinaca zavisi od mnogo faktora, ali naravno, najbitnije je da tim pobeđuje. Nadam se da ćemo se uskoro i kao ekipa vratiti u formu i pronaći staru igru.

Ti si odličan trojkaš, da li je šut nešto što ti dolazi prirodno ili radiš individualno na tome?

-Moram da kažem da ima tu malo neke prirodne mehanike, ali 90% je rad. Saigrači znaju koliko radim sa pomoćnim trenerom Gurovićem svaki dan. Svakodnevno pre i posle treninga ubacim stotinjak trojki, što iz kretnje, što iz mesta. Mislim da je naporni trening pravi način da se dođe do cilja.

Da li i kakav uticaj ima podrška navijača dok si na samom terenu?

-Navijači su zaista naš šesti igrač. Ne mogu opisati kakva nam krila daju kad vatreno navijaju. Uvek nam daju dodatni adrenalin i želju da damo sve od sebe da pobedimo. Ovom prilikom bih im se iskreno zahvalio na podršci i pozvao ih da nastave da dolaze na utakmice do kraja sezone.

Da li postoji neka navijačka pesma koju voliš da pevušiš u slobodno vreme?

-Definitivno je to ona „Ajde, igraj i bori se, ajde, severom ori se, do pobede sa nama ti“.

Kada bi sumirao svoju košarkašku filozofiju u jednu reč, koja bi to reč bila?

-Samo rad.

Koji je tvoj košarkaški uzor i zašto?

-Milan Gurović. On je igrao na mojoj poziciji, bio je sličan tip igrača – visoki šuter. On je igrao na višem nivou od mene i zato mi mnogo znači što imam priliku da radim sa njim i učim od njega.

Koja je tvoja najveća vrlina, a koja je najveća mana na terenu?

-Mislim da mi je najveća vrlina upravo taj šut za tri poena. Rekao bih da mi je najveća mana dribling, zbog toga se i trudim da ga ne koristim često u toku utakmice.

Svi znamo da se profesionalni sportisti hrane izuzetno zdravo. Da li imaš neki sitni porok što se tiče hrane?

-Ranije sam pio Koka-kolu. Ali, postepeno sam je izbacio iz ishrane, tako da sada stvarno nemam neki porok. Zaista vodim računa o svojoj ishrani. Ponekad mi čak kažu da preterujem.

Kako izgleda tvoj jedan prosečan slobodan dan, kada nemaš utakmicu i trening?

-Volim da provodim vreme sa devojkom ili sa društvom. Obično ujutro odemo na kafu, predveče u šetnju po gradu ili u šoping centar ako je loše vreme.

Malo je poznato da si veliki ljubitelj reke i brodova, odakle ta ljubav?

-Da, to se nekako javilo samo od sebe. Reka izvlači negativnu energiju iz čoveka. Tamo se osećam baš smireno i prijatno, volim da provodim vreme na reci.