•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

16.01.2018 /

Himki bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da savladaju Himki u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. Ruski sastav pun preiskusnih internacionalaca bio je za nijansu bolji i pobedio rezultatom - 70:79 (21:14, 16:17, 17:21, 16:27).
U veoma borbenoj utakmici sa puno preokreta košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Himkija. Na strani gostiju bilo je veliko iskustvo i individualni kvalitet pojedinaca koji ulaze u red najplaćenijih igrača Evrope. Uprkos tome Zvezda se borila, čak i većim delom meča diktirala ritam, ali činilo se na kraju ostala bez snage. Paklen ritam utakmica u prethodnih nedelju dana, putovanja u Podgoricu, Istanbul i iscrpljujući meč sa Cedevitom na domaćem terenu ostavili su traga u redovima izabranika Dušana Alimpijevića.

Na kraju, gosti su slavili u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ rezultatom 70:79. Uzroci poraza mogu se pronaći u nešto slabijem izvođenju slobodnih bacanja i dekoncentraciji u poslednjoj četvrtini. Svakako i to ide na račun ogromne potrošnje u prethodnoj nedelji.

Početak utakmice u potpunosti je pripao Nemanji Dangubiću. Popularni Danga je bio u fenomenalnom ritmu i vezao četiri trojke u veoma ranoj fazi utakmice. Uz veoma dobru odbranu crveno-belih bio je najzaslužniji za vođstvo 14:5 posle četiri minuta igre.

U nastavku je Zvezda diktirala ritam, ali promašeni ziceri i slobodna bacanja koštali su crveno-bele da u ranoj fazi steknu i veću prednost od 21:14 koliko je bilo na kraju prve deonice.
Zvezda je početkom druge deonice izgubila ritam u napadu i Himki je odgovorio serijom 7:0 za potpuni egal. Raspoloženi Dangubić je prekinuo seriju gostiju. Odbrana je ponovo bila na visokom nivou, a napad je u svoje ruke preuzeo Ročesti i trojkom vratio Zvezdi plus šest (27:21). Rafalna paljba Tejlora Ročestija i Nemanje Dangubića nije stajala. Trojka za trojkom, Ročesti pa Dangubić, a odbrana crveno-belih je čuvala stečeno. Na dva minuta pre kraja drugog perioda Zvezda je stekla prvo dvocifreno vođstvo – 37:26. 

Do poluvremena Himki je napravio seriju 5-0 i smanjio vođstvo na 37:31. 

Početak trećeg perioda takođe je pripao Rusima koji su bili u boljem ritmu. Serija 8:0 donela je Himkiju prvo vođstvo nakon uvodnih 2:0. Nešto lošiju igru u napadu prekinuli su Feldin i Ročesti, a Zvezdu je u rezultatskom egalu držala odlična odbrana dok se neko ne priključi Ročestiju sa poenterskim učinkom. Odgovornost je sve više u ruke uzimao Feldin i on je bio taj igrač kojeg je Ročesti čekao. Uz dobru odbranu stigla je i serija 9:0 koja je vratila kontrolu utakmice u ruke  crveno-belih – 48:43. 

Međutim, Himkijev indivudalni kvalitet je prevelik i daleko od toga da je bilo šta bilo rešeno. Igralo se u serijama. Crveno-bele je predvodio Ročesti, a Himki u tim trenucima Anderson. Važni poeni Feldina konačno su probili lošu seriju Zvezde i primakli je ponovo na poen zaostatka – 60:61. Ipak, Monja je odgovorio na isti način i crveno-beli nikako nisu mogli da uhvate zalet.

Nedovoljno raspoloženih igrača u napadu pored Tejlora Ročestija i neverovatni pogotci Himkija iz velike udaljenosti, približavali su goste pobedi. Tri minuta pre kraja Himki je stekao najveće vođstvo na meču – 62:71.

Smirene ruke Alekseja Šveda, Džejmsa Andersona i ostalih prekaljenih internacionalaca u redovima Himkija nisu dozvolili preokret ravan čudu. Himki je zadržao prednost i na kraju zasluženo slavio.

Dušan Alimpijević:

’’ Vrlo jasno sve, u prvom poluvremenu smo primili 31 poen, a u drugom 48. Izgubili smo energiju da se borimo sa timom kao što je Himki. Nismo imali kontrolu nad Švedom u drugom poluvremenu.

Definitivno se vidi ozbiljan energetski pad, osim Ročestija i donekle Dangubića u prvom poluvrmenu. Mi ne možemo ovakve utakmice da dobijemo kad se istrošimo u odbrani ako nemamo olakšanje u napad. Na 50 odsto smo bili sa bacanja, imali smo slab šut za tri poena, nije se to skoro desilo. Za nas sa idejama koje smo imali na početku sezone, ovakav ritam gde smo mi bez treninga praktično je vrlo težak. Sutra smo u 12.30 na aerodromu, posle odmah ide MZT. Kao što sam mnogo puta rekao težak je januar, a neki dani iz decembra se prepoznaju u januaru.

Pero Antić ima sitnu povredu, a nije jedini. On je odigrao na dogovor da pokušamo da pobedimo, ali ta povreda zahteva i terapiju i pauzu. Saniraćemo posle ove utakmice. Ima još nekoliko igrača koji su u povredama, to vidite i sami po igranju. Neke stvari koje se dešavaju na utakmici su potpuno atipične za ovu ekipu. Pero neće putovati u Izrael’’