11Cibona0/3
12Zadar0/3

24.10.2017 /

Himki bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da naprave iznenađenje i savladaju favorizovanog rivala u Moskvi. Crveno-beli su poraženi od Himkija rezultatom 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23).
Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da naprave podvig i savladaju Himki. Crveno-beli su igrali veoma dobro, vodili tokom gotovo čitavog prvog poluvremena, ali je iskusniji rival bio smireniji u odlučujućim momentima.

Izabranici Dušana Alimpijevića su se borili do poslednjeg minuta, vraćali se iz dvocifrenog minusa, ali sa potpuni preokret je nedostajalo i malo više sreće u poslednjoj deonici. Na kraju, Zvezda je poražena u Moskvi rezultatom 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23).

Najefikasniji akteri u redovima crveno-belih bio je Milko Bjelica sa 15 poena, Džejms Feldin je postigao 14, dok je Tejlor Ročesti meč završio sa 13 koševa.

Zvezda je silovito ušla u utakmicu. Odbrana je bila na visokom nivou, a Džejms Feldin je već na početku uhvatio pravi ritam. Crveno-beli su veoma brzo poveli 7:0, ali je snažni Himki uzvratio serijom 11:2 i preuzeo vođstvo. Ipak, izabranici Dušana Alimpijevića nisu klonuli – naprotiv.

Bjelica je pogodio iz ofanzivnog skoka, Dobrić za tri, a potom i Bjelica sa iste distance. Zvezda je ponovo povela. Usledio je pravi revolveraški obračun, trojka za trojkom... ali je Feldin bio u najboljem ritmu od svih. Kada mu se pridružio Pero Antić sa pogotcima uz faul crveno-beli su došli do najvećeg vođstva – 27:18.

Himki je ponovo uzvratio serijom 7:0 što je primoralo trenera Alimpijevića da zatraži tajmaut. Reakcija je ponovo bila veoma dobra, pre svega u odbrani te su crveno-beli na krilima Nikole Radičevića uzvratili mini-serijom 5:0 (33:25).

Međutim, igra u serijama se ponovo nastavila. Himki je zaigrao agresivnu odbranu i počeo da pogađa iz teških situacija. To im je donelo seriju 10:2 i nerešen rezultat – 35:35.

Ročesti je uzvratio izuzetno važnom trojkom i odbio nalet, a potom se ušlo u znatno mirniji ritam. Zvezda je zahvaljujući dobroj odbrani stekla minimalno vođstvo na poluvremenu – 43:44.

Crveno-beli su slabije otvorili drugo poluvreme, a Himki je bio u odličnom ritmu. Trojkama je domaćin preokrenuo rezultat – 51:46. Zvezda je uzvratila, ali samo na kratko. Lošija igra u napadu donosila je Himkiju kontranapade koji je napravio novu seriju 9:0 i stekao najveće vođstvo na utakmici (60:48).

Od tada je Zvezda zaigrala znatno bolje u odbrani, ali i dalje nije pronalazila ritam u napadu. Razlika je spuštena na devet pred ulazak u poslednji period, a za više je bio potrebna bolja igra u napadu – 64:55.

Jovanović je doneo novu energiju u tim i sa četiri poena spustio razliku. Međutim, Šved se razigrao, asistirao i pogađao i vratio dvocifrenu razliku serijom 7:0 – 72:61. Lesor je pogodio, Anderson vratio trojkom, ali Zvezda se nije predavala. Radičević je pokrenuo saigrače, ubrzao ritam i izabranici trenera Alimpijevića su prepolovili vođstvo rivala – 75:69. Anderson je pogodio za tri, ali Bjelica potom uzvratio istom merom i onda je Lesor pogodio za minus od samo četiri poena – 78:74.

Raspoloženi Anderson je pogodio tri slobodna bacanja i čini se prelomio utakmicu. Borbena Zvezda nije uspela da iznenadi favorizovani Himki.

Himki – Crvena zvezda mts 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23).
Himki: Robinson 9, Šved 18 (9as, 5sk), Vialtsev, Zajcev 2, Marković 10 (5sk, 5as), Monja, Gil 6,  Todorović, Zubkov 2, Anderson 24, Dženkins 6, Tomas 8 (10sk).
Crvena zvezda mts: Radičević 9, Davidovac, Lazić 2, Lazarević, Antić 6 (4sk), Dobrić 3, Feldin 14, Janković, Ročesti 13 (5as), Lesor 12 (8sk), Jovanović 4, Bjelica 15 (5sk).