•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

09.12.2018 /

I nakon pauze stare, pobedničke, navike – 10:0

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su desetu uzastopnu pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su nakon dvonedeljne pauze i mesec dana odsustva sa domaćeg parketa savladali Zadar rezultatom 97:70 (22:16, 23:17, 34:20, 18:17).
Košarkaši Crvene zvezde mts vratili su se na domaći parket nakon više od mesec dana pauze, odnosno dvonedeljnog odmora od takmičarskih utakmica. Pauza je prijala crveno-belima koji su zadržali stare, pobedničke navike.

 
Izabranici Milana Tomića nastavili su da dominiraju regionalnim terenima. Deseta uzastopna pobeda u ABA ligi vodila je preko ekipe Zadra koja se suočila sa granitnom odbranom Crvene zvezde i raspoloženim šuterima. 

Na kraju, rezultat je bio ubedljiv – 97:70.

Izuzetno raspoloženi na početku utakmice bili su Džo Regland i Maik Cirbes. Taj tandem je izuzetno funkcionisao i stvorio je prvih 16 od 19 poena Crvene zvezde, a samim tim i bio zaslužan za prvo osetnije vođstvo na utakmici – 19:10. Uzvratio je Litl sa dve trojke i Zadar je prišao, ali su crveno-beli odgovorili veoma čvrstom odbranom i ostavili goste bez poena do kraja deonice – 22:16. 

Do prve dvocifrene prednosti vodio je Stratos Perperoglu sa četiri uzastopna poena iz kontranapada – 26:16. 

Dejan Davidovac pogodio je trojku iz ugla za plus 14, a posle nekoliko napada bez poena na obe strane nakon velike požrtvovanosti u odbrani, Simanić je pogodio svoju drugu trojku na utakmici i doneo svom timu najveće vođstvo na meču – 43:26. 

Dobra odbrana crveno-belih je čuvala vođstvo koje je ostalo dvocifreno i pri odlasku na veliki odmor – 45:33. 

Već u drugoj deonici bilo je očigledno da su izabranici  Milana Tomića u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom. Tako je bilo i u trećem periodu. Dobrom odbranom crveno-beli su primoravali Zadrane da težim putem dolaze do poena. Čvrstina u odbrani i dobar protok lopte u napadu je bio ključ. Sjajne minijature raspoloženih Cirbesa, Reglanda, Simanića, Perperoglua... Gradili su, ispostaviće se, prednost koja nije mogla da bude ugrožena. Zvezda je išla i na plus 22 na 12 minuta pre kraja nakon poena Nemanje Nenadića – 70:48.

To je zaista bila visoka prednost i dozvolila je treneru Tomiću luksuz da često rotira i zadrži svežinu igrača pred izrazito važan meč u utorak kada će Crvena zvezda dočekati Brešu u Evrokupu. 

Opuštanja nije bilo, naprotiv. Prvotimci Crvene zvezde su i ovog puta odigrali za primer sve do poslednjeg zvuka sirene i zabeležili ubedljiv trijumf. 

Crvena zvezda mts – Zadar 97:70 (22:16, 23:17, 34:20, 18:17)

Crvena zvezda mts: Regland 17 (6as), Perperoglu 15, Davidovac 3 (6sk, 6as), Nenadić 8, Lazić 3, Faje 8, Beron 7, Dobrić, Ristić 4, Simanić 11, Cirbes 14 (5sk), Odžo 7.

Milan Tomić:

''Kako se utakmica završila, mislim da ne možemo da napravimo veliku analizu. Stvarno smo odigrali dobro svih 40 minuta. Kada imamo 29 poena iz kontranapada, onda dolazi i ovakav rezultat. Posle dvonedeljne pauze smo konačno zaigrali, a sada u sredu sledi Breša kada treba da odigramo još bolju utakmicu i da ostvarimo pobedu.

Zahvalio bih se navijačima na podršci. U sredu očekujem da imamo dobru podršku, a nadam se da će biti puna dvorana''