1/2
12Mornar1/2

28.08.2015 /

I OPET TI SI PRVAK POSTALA!!! | 58:54

Nakon 17 godina čekanja navijači Crvene zvezde imaju ponovo razlog za slavlje – Zvezda je šampion države, prvak Srbije! Košarkaši Crvene zvezde Telekom su savladali Partizan Nis 3:0 u finalnoj plejof seriji, a u karnevalskoj atmosferi, pred fenomenalnim Delijama, rezultat u odlučujućoj utakmici je bio 58:54.
Osvajanjem Kupa Radivoja Koraća i ABA lige izabranici Dejana Radonjića su napravili trofejnu uvertiru, a kruna na brilijantnu sezonu je stigla. Nije sve bilo tako dobro po Zvezdu, gubili su crveno-beli i dvocifrenom razlikom, ali je na videlo izašlo ono što je krasilo crveno-bele tokom čitave sezone – ogromna volja i još veći karakter.

Serija u završnici treće i početkom četvrte deonice od 15:2 vratila je Zvezdi vođstvo. Sjajne role borbenog Lazića, nezadrživog Cirbesa bile su ključ pobede uz neverovatnu odbranu. Tada je bilo jasno, iako neizvesnost nije izostala da će Zvezda biti ponovo prvak države, a prvi put prvak Srbije.

Meč je počeo trojkom Vilijamsa uz erupciju oduševljenja sjajne publike. Ipak, nastavak je doneo veliku borbu i pravi rat na terenu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a crveno-beli su nakon uvodnih deset minuta imali minimalnu prednost (18:17).

Početak druge četvrtine pripao je gostima. Milutinov i Milosavljević su pogodili, ali je veću seriju prekinuo Boban Marjanović sa četiri vezana poena. Ipak, Zvezda je imala probleme u organizaciji napada. Šut nije slušao crveno-bele bekove, a Partizan je na drugoj strani pogađao iz teških pozicija. Posledica toga bila je serija 9:1 kojom je Partizan stekao osam poena prednosti (23:31). Uzvratili su Mitrović i Dženkins, ali nalet rivala nije bio okončan jer su izabranici Dejana Radonjića ponovo stali. Od uvodne trojke Vilijamsa crveno-beli su naređali osam promašaja i problemi u napadu su rezultovali da Zvezda postigne samo deset poena u drugoj četvrtini pa su gosti na veliki odmor otišli sa devet poena prednosti (28:37).

Početak drugog poluvremena pripao je Laziću. Borbeni bek je vezao pet poena i crveno-beli su prišli na četiri poena zaostatka (33:37). Odgovorio je Milutinov na isti način, ali izabranici trenera Radonjića nošeni velikom podrškom sa tribina nisu stajali. Velika borbenost u odbrani se isplaćivala, stigla je i raznovrsnija igra u napadu pod dirigentskom palicom Markusa Vilijamsa i Zvezda je ponovo sustizala zaostatak. Seriju je pokrenuo raspoloženi Mitrović, ređali su se poeni Kalinića, Vilijamsa, Lazića, a a nakon poena Cirbesa nakon ofanzivnog skoka i to uz zvuk sirene crveno-beli su ponovo vodili (46:44).

Zvezdina odbrana je i dalje bila na visini zadatka. Partizan je postigao samo četiri poena za sedam minuta igre, a crveno-belima se upornost isplaćivala pa iako neki šutevi nisu hteli u koš nakon zakucavanja Mitrovića Zvezda je imala osam poena prednosti (56:48).

Partizan je sa serijom 5:0 uneo neizvesnost u utakmicu. Samo devet sekundi do kraja je rezultat bio 56:53, a Dragan Milosavljević je imao dva slobodna bacanja. Bio je precizan samo jednom, a na drugoj strani je Cirbes zadržao smirenost oba puta, postavio konačan rezultat i doneo navijačima dugo slavlje.

Crvena zvezda Telekom – Partizan Nis 58:54 (18:17, 10:20, 18:7, 12:10)

Crvena zvezda Telekom: Vilijams 5 (5as), Rebić, Dangubić, Mitrović 13, Lazić 13, Blažič 2, Kalinić 5 (5sk), Marjanović 6 (6sk), Tejić, Dženkins 5 (4sk), Jović, Cirbes 9 (11sk).

Partizan Nis: Pavlović 6 (7sk), Tepić 2, Marinković 1, Dalo, Milutinov 17 (7sk), Milosavljević 8, Mačvan 8 (10sk), Šumić 3, Andrić 9, Milutinović, Glišić, Bezbradica.