•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    - : -
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    - : -
    Nov 17, Fri 20.00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

22.04.2015 /

Igokea - Crvena zvezda

Utakmica 4-tog kola NLB lige između Igokee i Crvene zvezde završena je pobedom domaće ekipe 77:59

Igokea - Crvena zvezda 77:59 (20-15 ;14-7 ;14-15 ;29-22)

Utakmica 4-tog kola NLB lige između Igokee i Crvene zvezde završena je pobedom domaće ekipe 77:59 Očekivanja da Zvezdu čeka teško gostovanje su se i ostvarila, što je Igokea i pokazala odmah na početku meča kada su zaigrali agresivno i sa puno želje da ostvare prvu pobedu u sezoni.

Prva četvrtina je završena rezultatom 20:15 u korist ekipe iz Laktaša. Katnić je sa vezanim poenima pokrenuo crveno bele koji su pokazali da se neće lako predati. Ipak, Zvezda nije imala konkretna rešenja u napadu i dopustila je domaćoj ekipi da napravi osetniju prednost pred odlazak na odmor. Rezultat posle prvog poluvremena je bio 34-22 za Igokeu.

Početkom drugog poluvremena Crvena zvezda je zaigrala agresivnije, što je nateralo igrače Igokee da već posle prva dva minuta izađu iz bonusa. I u ovoj utakmici crveno beli su imali problema pri izvođenju slobodnih bacanja, što je ipak iskusnija Igokea uspela da iskoristi i sigurnijom igrom uveća prednost koju je stekla u prvom poluvremenu. Rezultat je i dalje bio na strani ekipe koju vodi Slobodan Klipa, i na kraju treće četvrtine je bilo 48-37.

I poslednja četvrtina je protekla u znaku ekipe iz Laktaša. Atraktivnim potezima Čejsa i Herisa, Igokea je došla i do dvadeset poena razlike, bilo je 68-48. U ovom periodu igre jedini raspoloženi u crveno belom dresu bio je Dušan Katnić koji je ujedno bio i najefikasniji igrač sa 22 poena. Jelovac je postigao 12 poena. U domaćoj ekipi najefikasniji su bili Heris sa 20 i Čejs sa 16 poena.

Igokea: Heris 20, Đerasimović, Dozet 4, Ivanović, Đurica, Nađjfeji 11, Mirković 3, Rakočević 5, Vučenović, Vitkovac 8, Čejs 16, Pantić 10, Joksimović.

Crvena zvezda: Čvorović, Mirković 3, Arnautović 4, Radosavljević 4, Balaban, Jelovac 12, Katnić 22, Milošević 8, Nikolić 4, Marinković 2.