•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

26.05.2016 /

Juniori poraženi u dramatičnoj završnici

Juniorska selekcija KK Crvena zvezda Telekom poražena je u finalnom susretu "Roda juniorske lige" Srbije od ekipe Partizan NIS rezultatom 48:51 ( 13:11, 8:15, 17:15, 10:10)
Izabranici Aleksandra Glišića nisu ličili na sebe u današnjem meču za titulu, pa su nakon izuzetnih uspeha ove sezone i plasmana u finale juniorskog Fajnal fora u Berlinu, poraženi od Partizan NIS-a u dvorani "Ranko Žeravica" rezultatom 48:51 ( 13:11, 8:15, 17:15, 10:10). Pred oko 600 gledalaca, najefikasniji kod crveno-belih bili su Radanov sa 19 poena i Ćorović sa 9, dok je Simanić upisao 8 uz 9sk i 5 blokada. U ekipi Partizana, Marinković je ubacio 20 poena.

Tvrd početak meča sa dobrim odbranama obe ekipe i samo 6:5 u korist Zvezde za 6 minuta igre. Sumornu prvu deonicu prekinuo je monstruoznim zakucavanjem uz faul kapiten Ćorović preko Vanje Marinkovića. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 13:11 u korist Zvezde. Zonska odbrana crveno-belima nije donela mnogo toga, pa je Partizan posle dužeg vremena ponovo vodio 17:15. Zatvorio je reket Boriša Simanić sa nekoliko efektnih blokada ali je nedostajala svežina u napadu pored jedino raspolozenog Ćorovića pa su košarkaši Partizana na veliki odmor otišli sa prednošću 26:21. 

Visokih 32:24 imao je Partizan sredinom treće deonice, ali su crveno beli brzom serijom prišli na 32:31. Ponovo je domaći tim serijom vratio visoku prednost, ali je Aleksa Radanov sjajnom rolom smanjio zaostatak pred početak poslednje četvrtine na minus 3, 41:38. Dugo su izabranici Aleksandra Glišića čekali na vođstvo i tek na isteku 35-og minuta posle koša uz faul Boriše Simanića te poena iz kontre Radanova, crveno beli su poveli 47:43. Ipak neizvesna završnica susreta pripala je košarkašima Partizana koji su iskoristili mnogobrojne promašaje košarkaša Zvezde i na kraju trijumfovali rezultatom 51:48.

Crvena zvezda Telekom: Rebić, Uskoković 4, Ćorović 9, Radaković, Ðorđević 2, Momirov 3, Ilić, Simanić8+9sk+5bl, Radanov 19, Radović 1, Vuković 2, Kovačević.