1/2
12Mornar1/2

02.06.2017 /

Juniori sigurni u četvrtfinalu!

Juniorski tim KK Crvena zvezda mts plasirao se u polufinale juniorskog prvenstva nakon pobede nad vršnjacima iz Vojvodine, rezultatom 92:72 (23:14,21:17,23:16,25:25).
Meč je odigran u dvorani u Železniku, a crveno-beli su kontrolisali igru i rezultat od samog starta utakmice koju su "otvorili" rezultatom 8:0.

Ekipa Vojvodine samo je jedom sredinom druge četvrtine zapretila i prišla na zaostatak od 6 poena, ali su crveno-beli pojačavali ritam i povećavali razliku.

Ni u drugom poluvremenu nije viđena drugačija slika, izabranici Slobodana Klipe, nakon 44:31 u prvih 4 minuta drugog poluvremena napravili su seriju 8:2 i primorali trenera gostujuće ekipe da zatraži tajm aut pri rezultatu 52:33. Treću deonicu prošlogodišnji finalisti turnira su dobili rezultatom 23:16, a do kraja meča trener Klipa je čestim izmenama ravnomerno podelio minutažu i odmarao igrače pred polufinalnu utakmicu. Na kraju meča pred 200 gledalaca rezultat je bio 92:72.

KK Crvena zvezda mts: Rebić 4,Uskoković 16,Paunović 10,Radaković 2,Bubanja,Momirov 8, V.Đorđević 13, Simović 10, S.Đorđević 14,Ćorović 11,Lakić,Živanović 4.

Crveno-beli će u subotu u drugom polufinalu od 16 časova igrati sa pobednikom duela Partizan - Žarkovo, dok u prvom polufinalu igraju Mega Bemax i Dynamic (13.30).