•  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
  •  
    SPA   CZV
    54 : 89
    Apr 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    85 : 74
    Apr 25, Tue 20.00
  •  
    FMP   CZV
    64 : 91
    Apr 29, Sat 15.00
  •  
    CZV   MEG
    89 : 85
    May 2, Tue 18.00
  •  
    VRŠ   CZV
    76 : 94
    May 6, Sat 20.00
  •  
    BOR   CZV
    65 : 85
    May 9, Tue 19.00
  •  
    CZV   DYN
    87 : 68
    May 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   SPA
    89 : 60
    May 15, Mon 20.00
  •  
    PAR   CZV
    78 : 77
    May 18, Thu 19.00
  •  
    CZV   FMP
    77 : 69
    May 22, Mon 18.00
  •  
    MEG   CZV
    67 : 73
    May 25, Thu 19.30
  •  
    CZV   VRŠ
    - : -
    May 28, Sun 13.00
  •  
    CZV   BOR
    - : -
    May 31, Wed 20.00
  •  
    DYN   CZV
    - : -
    Jun 3, Sat 20.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Vršac
28. Maj 2017.
13:00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

28.05.2015 /

Kalinić: Prava borba počinje u plej-ofu

Strelac pobedničkog koša u dvorani Morača Nikola Kalinić posle trijumfa nad ekipom Budućnosti istakao da najvažniji mečevi tek predstoje.

Derbi 19. kola u ABA ligi apsolutno je opravdao taj epitet. Crvena zvezda Telekom je put Podgorice otišla kao neporaženi tim u regionalnom takmičenju, ali i sa bremenom da je poslednji trijumf u Morači ostvarila dalekog 25. maja 2005. godine.

U utakmici sa bezbroj preokreta i uz neverovatne minijature igrača, koji su pokazali zašto Zvezda i Budućnost zauzimaju prva dva mesta na tabeli ABA lige, crveno-beli su slavili rezultatom 76:75 – i to na više nego uzbudljiv način košem Nikole Kalinića, samo pet sekundi pre kraja. Markus Vilijams je promašio slobodno bacanje za izjednačenje, ali je Kalinić posle sjajnog ofanzivnog skoka iz veoma teške situacije o tablu pogodio koš za veliko slavlje.

- To je bila sjajna pobeda za nas, nastavili smo trijumfalni niz. Uspeli smo da pobedimo ekipu Budućnosti na njenom terenu koja je odigrala fenomenalan meč. Budućnost je zasita izvanredna ekipa, predvođena odličnim trenereom. Bilo je evidentno da su dobro spremili meč i da su imali par dana da se pripreme. Međutim, uspeli smo da odolimo tim njihovim napadima i na kraju smo prelomili meč u našu korist, a nekad je najbolje i najslađe pobediti u poslednjoj sekundi – rekao je Kalinić i potom dodao:

- Bio je izvanredan ambijent za igru, a treba reći da Zvezda u Morači nije slavila poslednjih 10 godina i iz tog razloga nam je jako drago i veoma smo srećni zbog ovog trijumfa. Nastavljamo da radimo i trenerimo dalje, pokušaćemo što duže da ostanemo bez poraza u ABA ligi, ali svima treba da bude jasno da prava borba počinje u plej-ofu – zaključio je Kalinić.

U trenucima kada nije sve funkcionisalo u najboljem redu Markus Vilijams je pokrenuo Zvezdu, serijom trojki uz podršku Dženkinsa istopio vođstvo od 15 razlike i omogućio crveno-belima da u poslednju četvrtinu uđu sa osam poena viška:

- Bila je ovo utakmica sa dosta emocija, i velikih preokreta. Počeli smo dobro, pa smo u velikom broju navrata sticali i gubili vođstvo, a na delu je moglo da se vidi šta sve mogu dve ekipe koje igraju na visokom nivou. Mislim da smo u dobroj formi, o tome govori činjenica da smo dobili ovu utakmicu. Dobro treniramo, trener nas je dobro pripremio za ovaj meč i od samog početka sezone sa nama radi izvanredan posao. Sada treba mirno da završimo ligaški deo regionalnog takmičenja i da se što je moguće bolje spremimo za plej-of – konstatovao je Vilijams.