•  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    89 : 78
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    86 : 74
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    103 : 84
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    77 : 100
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    100 : 89
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 67
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.45
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Unicaja Malaga
02. Mart 2018.
20:15
1Crvena zvezda mts16/3
2Budućnost VOLI15/4
3Cedevita14/5
4Mornar12/7
5Partizan NIS10/9
6FMP9/10
7Zadar9/10
8Igokea7/12
9Petrol Olimpija 7/12
10Mega Bemaks6/13
11Cibona6/13
12MZT Skopje Aerodrom3/16






VESTI

28.05.2015 /

Kalinić: Prava borba počinje u plej-ofu

Strelac pobedničkog koša u dvorani Morača Nikola Kalinić posle trijumfa nad ekipom Budućnosti istakao da najvažniji mečevi tek predstoje.

Derbi 19. kola u ABA ligi apsolutno je opravdao taj epitet. Crvena zvezda Telekom je put Podgorice otišla kao neporaženi tim u regionalnom takmičenju, ali i sa bremenom da je poslednji trijumf u Morači ostvarila dalekog 25. maja 2005. godine.

U utakmici sa bezbroj preokreta i uz neverovatne minijature igrača, koji su pokazali zašto Zvezda i Budućnost zauzimaju prva dva mesta na tabeli ABA lige, crveno-beli su slavili rezultatom 76:75 – i to na više nego uzbudljiv način košem Nikole Kalinića, samo pet sekundi pre kraja. Markus Vilijams je promašio slobodno bacanje za izjednačenje, ali je Kalinić posle sjajnog ofanzivnog skoka iz veoma teške situacije o tablu pogodio koš za veliko slavlje.

- To je bila sjajna pobeda za nas, nastavili smo trijumfalni niz. Uspeli smo da pobedimo ekipu Budućnosti na njenom terenu koja je odigrala fenomenalan meč. Budućnost je zasita izvanredna ekipa, predvođena odličnim trenereom. Bilo je evidentno da su dobro spremili meč i da su imali par dana da se pripreme. Međutim, uspeli smo da odolimo tim njihovim napadima i na kraju smo prelomili meč u našu korist, a nekad je najbolje i najslađe pobediti u poslednjoj sekundi – rekao je Kalinić i potom dodao:

- Bio je izvanredan ambijent za igru, a treba reći da Zvezda u Morači nije slavila poslednjih 10 godina i iz tog razloga nam je jako drago i veoma smo srećni zbog ovog trijumfa. Nastavljamo da radimo i trenerimo dalje, pokušaćemo što duže da ostanemo bez poraza u ABA ligi, ali svima treba da bude jasno da prava borba počinje u plej-ofu – zaključio je Kalinić.

U trenucima kada nije sve funkcionisalo u najboljem redu Markus Vilijams je pokrenuo Zvezdu, serijom trojki uz podršku Dženkinsa istopio vođstvo od 15 razlike i omogućio crveno-belima da u poslednju četvrtinu uđu sa osam poena viška:

- Bila je ovo utakmica sa dosta emocija, i velikih preokreta. Počeli smo dobro, pa smo u velikom broju navrata sticali i gubili vođstvo, a na delu je moglo da se vidi šta sve mogu dve ekipe koje igraju na visokom nivou. Mislim da smo u dobroj formi, o tome govori činjenica da smo dobili ovu utakmicu. Dobro treniramo, trener nas je dobro pripremio za ovaj meč i od samog početka sezone sa nama radi izvanredan posao. Sada treba mirno da završimo ligaški deo regionalnog takmičenja i da se što je moguće bolje spremimo za plej-of – konstatovao je Vilijams.