12Zadar0/0

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda – KK Hemofarm STADA

Crvena zvezda je u 9.kolu ugostila lidera NLB lige, ekipu Hemofarma.

Bez obzira na pozicije na tabeli, crveno beli su dobro otvorili meč i na samom početku pokazali kako su jako motivisani da ostvare drugu ovosezonsku pobedu. Ekipa Mihaila Uvalina je većim delom prve četvrtine držala kontrolu u igri, ali su iskusni Vrščani održavali priključak. Prva četvrtina je zavrešena vođstvom Zvezde od 22:17

U početnim minutima druge četvrtine cveno beli su brzo napravili četiri lične greške, ali su i pored toga uspevali da zadrže prednost. Veoma “pametnom” igrom u napadu, solidnom odbranom i pre svega velikom borbenošću, Zvezda je razliku uvećavala sve do najveće prednosti i odlaska na veliki odmor pri rezultatu 46:30.

Drugo poluvreme je počelo pomalo “ishitrenom” igrom Crvene zvezde. Hemofarm je ekipa koja skupo kažnjava sve protivničke greške i još jednom su pokazali kako će se velikom borbom suprostaviti do kraja meča. Zvezda je “prokockala” veliku prednost i Hemofarm se primakao na samo 4 poena razlike, dva i po munuta pre kraja trećeg perioda. Nerešiva enigma za crveno bele je bio Miljan Pavković koji je poentirao i uspešno razigravao svoje saigrače. Rezultat posle tri četvrtine je bio 60:54 za Zvezdu.

Kako je “najavio” tok utakmice, u poslednjoj četvrtini je bila neizvesna borba. Zvezda je pokazala prisebnost u odbrani i sa pet "vezanih" poena Janga , došla do 12 poena prednosti na dva i po munuta do kraja utakmice. Milošević, Nedović i Subotić su morali da napuste igru pre kraja zbog 5 ličnih grešaka. U samom finišu crveno beli su čuvali stečenu razliku, ali su sa tri promašaja sa linije slobodnih bacanja uveli utakmicu u dramatičnu zavešnicu u kojoj ipak nisu dozvolili gostima da odnesu bodove iz Pionira.

Konačan rezultat na semaforu je bio 77:73.

(22:17, 24:13, 14:24, 17:19)

Najefikasniji u domaćoj ekipi bilo je bio je Marš sa 18 poena, Nedović i Jang su ubacili po 11, a Nikolić je zabeležio 10 poena uz 11 skokova.

U ekipi Hemofarma najefikasniji su bili Mačvan i Pavković sa po 17 postignutih poena, dok je Šutalo postigao 16 ( uključijući sve 3 Hemofarmove trojke ).

Crvena zvezda: Nedović 11, Milošević 6, Jang 11 (4 as.), Marš 18, Nikolić 10 (11 sk.), Subotić 8 (4 ukr.lopte), Radosavljević, Balaban, Katnić, Cvetković, Majls 9, Drča 4.

Hemofarm: Pavković 17, Anđušić 3, Mačvan 17 (8 as.), Maraš, Šutalo 16, Božović 4, Borisov, Knežević, Petrović, Džordan 8, Savović 4, Krstović 4.