12Zadar0/0

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda – KK Radnički

KK Crvena zvezda – KK Radnički 83-85 (22:19, 20:30, 21:29, 20:7)

U početku utakmice vodila se prilično izjednačena borba. Obe ekipe su pomalo stegnuto otvorile meč i posle "neefikasnih uvodnih minuta, Crvena zvezda je napravila prvu osetniju prednost za 21:16. U ovom periodu igre, Stiven Marković je svojim individualnim potezima održavao rezultatsku ravnotežu. Prva četvrtina je zavrešena vođstvom crveno-belih od 22:19.

U drugoj četvrtini, Kragujevčani su zaigrali agresivnije i pomoću nekoliko vezanih šuteva, preokrenuli rezultat u svoju korist i napravili solidnu zalihu. Rezultat je bio 26:34. Radnički se bolje snalazio i u igri pod košem pa je prednost u njihovu korist konstatno rasla. Nemanja Nedović je imao nekoliko uspešnih solo akcija, ali je prednost i dalje bila u korist Radničkog. Na poluvreme se otišlo rezultatom 42:49.

U drugom poluvremenu , Zvezda je na trenutke pokazivala da je talenat neosporan, ali je iskusnija ekipa koju vodi Miroslav Nikolić uspevala da održi solidnu rezultatsku prednost. Majkl Li je pokazao da će biti veliko pojačanje za ekipu Radničkog u novoj sezoni. U trećoj četvrtini je baš on bio prva opcija u ofanzivi i uspešno je rešavao situacije jedan na jedan. Rezultat posle treće četvrtine je bio 63:78 za goste.

U poslednjoj četvrtini crveno-beli su se "probudili" i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu. Na 3 minuta pre kraja rezultat je bio 76:82 ,a onda su mladi igrači Zvezde pokazali srčanost i uspeli da izjednače rezultat pred sam kraj utakmice. Ipak, nedostajalo je i malo sreće da Zvezda izađe kao pobednik. Konačan rezultat je bio 83:85 u korist Radničkog.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bilo je Nedović sa 23 poena dok su Nikolić i Milošević meč završili sa po 21 postignutim poenom. U ekipi Radničkog najefikasniji bio je Li sa 32 poena dok je Stiv Marković postigao 16.

Sledeća utakmica, Igokea - Crvena zvezda, igra se u subotu 23.10.2010 godine u Laktašima.