•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    - : -
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    - : -
    Nov 17, Fri 20.00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda – KK Radnički

KK Crvena zvezda – KK Radnički 83-85 (22:19, 20:30, 21:29, 20:7)

KK Crvena zvezda – KK Radnički 83-85 (22:19, 20:30, 21:29, 20:7)

U početku utakmice vodila se prilično izjednačena borba. Obe ekipe su pomalo stegnuto otvorile meč i posle "neefikasnih uvodnih minuta, Crvena zvezda je napravila prvu osetniju prednost za 21:16. U ovom periodu igre, Stiven Marković je svojim individualnim potezima održavao rezultatsku ravnotežu. Prva četvrtina je zavrešena vođstvom crveno-belih od 22:19.

U drugoj četvrtini, Kragujevčani su zaigrali agresivnije i pomoću nekoliko vezanih šuteva, preokrenuli rezultat u svoju korist i napravili solidnu zalihu. Rezultat je bio 26:34. Radnički se bolje snalazio i u igri pod košem pa je prednost u njihovu korist konstatno rasla. Nemanja Nedović je imao nekoliko uspešnih solo akcija, ali je prednost i dalje bila u korist Radničkog. Na poluvreme se otišlo rezultatom 42:49.

U drugom poluvremenu , Zvezda je na trenutke pokazivala da je talenat neosporan, ali je iskusnija ekipa koju vodi Miroslav Nikolić uspevala da održi solidnu rezultatsku prednost. Majkl Li je pokazao da će biti veliko pojačanje za ekipu Radničkog u novoj sezoni. U trećoj četvrtini je baš on bio prva opcija u ofanzivi i uspešno je rešavao situacije jedan na jedan. Rezultat posle treće četvrtine je bio 63:78 za goste.

U poslednjoj četvrtini crveno-beli su se "probudili" i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu. Na 3 minuta pre kraja rezultat je bio 76:82 ,a onda su mladi igrači Zvezde pokazali srčanost i uspeli da izjednače rezultat pred sam kraj utakmice. Ipak, nedostajalo je i malo sreće da Zvezda izađe kao pobednik. Konačan rezultat je bio 83:85 u korist Radničkog.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bilo je Nedović sa 23 poena dok su Nikolić i Milošević meč završili sa po 21 postignutim poenom. U ekipi Radničkog najefikasniji bio je Li sa 32 poena dok je Stiv Marković postigao 16.

Sledeća utakmica, Igokea - Crvena zvezda, igra se u subotu 23.10.2010 godine u Laktašima.