11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda - CEZ Nymburk 82:99

U 14. Kolu NLB lige košarkaši Crvene zvezde su kao domaćini izgubili od ekipe Nimburka, rezultatom 82:99.

Crvena zvezda: Nimburk 82-99 (22:29, 15:25, 23:26, 22:19)

Iako Česi nisu osetili slast pobede u poslednjih šest utakmica u regionalnom takmičenju, već u prvoj četvrtini se videlo da su u Beograd došli sa jasnom namerom da prekinu taj negativni niz. Nimburk je do poena dolazio prilično lako i strpljivim napadom su gradili svoju prednost. Na samom početku osetila se nervoza u igri Zvezde što je rezultiralo izgubljenim loptama i nemogućnosti da se povežu redovi.

Rezultat posle prve četvrtine je bio 29:22 na strain Nimburka.

Odmah po početku druge četvrtine, Zvezda je bila agresivnija i dosta “konkretnija” u napadu. Mđutim, bekovska linija Nimburka je i dalje stvarala velike probleme crveno belima. Prodorima i uspešnim šutevima za tri poena Česi su ozdržavali prednost. Odbrana Zvezde i dalje nije baš najbolje funkcionisala i gostujuća ekipa je imala najveću prednost na meču. Na dva minuta pred kraj prvog poluvremena, Nimburk je imao devetnaest poena prednosti. U redovima gostiju, Simons je zadavao najviše problema ekipi Mihaila Uvalina i upravo on je sa petnaest poena bio najefikasniji u oba tima.

I drugo poluvreme je počelo u znaku gostiju. Crvena zvezda je nastavila da igra nepovezano u napadu i veoma loše u odbrani. Nimburk je kontrolisao utakmicu i u ovom trenutku bio bolji u mnogim aspektima igre. Oni su disciplinovanom igrom na oba kraja terena uspevali da uvećaju ranije stečenu prednost. Pred kraj treće četvrtine, probudili su se Zvezdini verni navijaci pa se činilo da bi moglo da dodje do preokreta. Ipak, Nimburk je iskusna ekipa i uspeli su da se odupru naletima Zvezde. Bek crveno belih je u ovim trenutcima “vezao” dve trojke ali su i igrači Nimburka odgovorili istom merom.

Na kraju treće četvrtine, rezultat je bio 80:60 za Nimburk.

U četvrtu četvrtinu, Zvezda je usla sa minusom od dvadeset poena i moralo je da se igra na “sve ili ništa”. Izabranici Mihaila Uvalina su pokusavali da se vrate u meč i dođu do svog ritma igre ali u tim namera su bili zaustavljeni. Nada da ce doći do toliko željenog preokreta je polako počela da se gubi, jer je gostujuća ekipa imala velikih dvadeset i pet poena razlike na pet minuta pred kraj utakmice.

Dobro “šutersko” ali i “skakačko” vece, Česka ekipa je krunisala mirnom igrom u završnici kada su uspeli da održe svoju prednost.

Svoju ocenu posle meča dao je prvi strateg Crvene zvezde, Mihailo Uvalin: “Sada smo sami sebi napravili medveđu uslugu. Ne samo da smo izgubili, već smo i loše izgledali. Nismo opravdali podršku koju smo imali, ljudi imaju pravo da budu nezadovoljni. Igrali smo jalovo, pauza za praznike je loše uticala na nas. Ispali smo iz željenog ritma igre, u meč smo ušli sa previše samopouzdanja što nam se brzo obilo o glavu. Zakazali smo na svim poljima. U prvoj četvrtini smo primili 29 poena, bili smo u deficitarni u skoku, statični do samog kraja. Najviše mi je žao publike, već protiv Budućnosti moramo da pokažemo da je ovo bio samo loš dan“.

U redovima Crvene zvezde najefikasniji je bio Nedović sa 18 ,sledio ga je Jang sa 17 poena. Kod Nimburka efikasniji od drugih bio je Simons sa 25, Purpla je postigao 19 a Nisim 16 poena.

Crvena zvezda: Cvetković 2, Drća 5, Jang 17, Radosavljević 3, Balaban, Lešić, Nedović 18, Milošević 4, Nikolić 13, Marš 4, Majls 8, Subotić 8.

Nimburk: Sokoloski 12, Pumprla 19, Čen 6, Kremen 5, Nisim 16, Mekkej 2, Nekas 2, Simons 25, Slezak, Štimac 10, Lendzli 2.