12MZT Skopje Aerodrom2/5

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda - KK Cedevita

U 11.kolu NLB lige odigrana je utakmica između KK Crvena zvezda i KK Cedevita.

Na samom početku utakmice gosti iz Zagreba su pokazali da crveno belima neće biti lako u ovom meču. Zvezda skoro prvih pet minuta nije postigla koš a na to je Cedevita odgovorila serijom od 9:0. Posle te serije, Zvezda je zaigrala malo angažovanije ali to nije bilo dovoljno da se preokrene rezultat u prvoj četvrtini. I odbrana i napad Zagrepčana su besprekorno funkcionisali i rezultat posle prvog perioda igre je bio 20:12 u korist Cedevite.

U drugoj četvrtini, Zvezda je samo na trenutke uspevala da poveže redove. Cedevita je bila veoma uspešna u šutu i imali su dosta "lakih" poena. U ovom periodu igre , crveno beli su "tražili" svoju igru i pokušavali su da ublaže prednost gostiju iz prve četvrtine. Međutim, svaki put kada je Zvezda napravila "mini seriju", Zagrepčani su uspevali da odgovore uspešnim šutevima za tri poena i individualnim akcijama Damjana Rudeža, koji je postigao 15 poena u prvom poluvremenu.

Na veliki odmor se otišlo rezultatom 42:35 za Cedevitu.

Drugo poluvreme je počelo borbenijom igrom Zvezde i odmah se video pomak u igri. Beograđani su zaigrali efikasnije i rezultat u tom trenutku je bio nerešen, 46:46. To je podiglo publiku u Pioniru na noge i kada se činilo da je to pravi trenutak da se napravi prevaga u rezultatu, Cedevita je odgovorila serijom od 10:0. Crvena zvezda je ponovo bila u zaostatku i pred poslednju deonicu ušla sa minusom od tri poena. Treću četvrtinu Zvezda je rešila u svoju korist, bilo je 20:16 ali je rezultat i dalje bio na strani Cedevite.

U poslednjoj četvrtini, crveno beli su morali da zaigraju jos agresivnije i organizovanije i to se upravo i desilo. Iako, je Cedevita održavala svoju prednost Zvezda je davala znake da u završetak utakmice ulaze sa velikom energijom. Utakmica je dobila dramatičan razvoj i u takvoj završnici izabranici Mihaila Uvalina su se bolje snašli i ostvarili jako važnu pobedu.

Nošena krilima publike, Crvena zvezda je ostvarila treću pobedu u sezoni.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Zvezdini Amerikanci, Jang sa 25 i Marš sa 22 poena. Kod Cedevite Edvards je postigao 17 a Rudež 15 poena.

Krajnji rezultat je bio 82:77 za Crvenu zvezdu.

(12-20; 23:22; 20-16; 27-19)

Crvena zvezda: Drča 3( 8 as.), Jang 25( 4 ukr.lopte ), Radosavljević, Balaban, Nedović 4( 6 as.), Milošević 6 (13 sk.), Nikolić 14, Marinković, Marš 22, Majls 8, Subotić.

Cedevita: Drejper 10( 5 as.), Krstić, Troha 7, Rudež 15, Petrović 3, Vukušić 7, Kastropil, Butorac, Edvards 17, Plajsted 11, Baždarić 7, Kovačević.