11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda - KK Zagreb CO

U 13. kolu NLB lige Crvena zvezda je kao domaćin pobedila Zagreb rezultatom 89:82.

Na početku utakmice ekipa Zagreba je krenula veoma agresivno i brzo napravila „mini“ seriju od 6:0. Odbrana crveno belih u tim trenutcima nije najbolje funkcionisala i Zagrepčani su i više navrata dolazili do „lakih“ poena. U igru je ušao Entoni Majls i odmah pokazao da je šuterski veoma raspoložen. Baš preko njega i njegovih pogodaka za tri poena, Zvezda je uspela da preokrene rezultat u svoju korist. U drugom delu prve četvrtine se vodila izjednačena borba u kojoj su obe ekipe pokazale da se neće lako predati. Ipak, pred kraj uvodnog dela, Zagreb je uspeo da dodje do minimalne prednosti i na prvi mali odmor ode sa prednosšću od 21:20.

I u drugoj četvrtini se igralo „koš za koš“, i nijedna ekipa se nije toliko rezultatski „odlepila“. U Crvenoj zvezdi Rikardo Marš i „nepogrešivi“ Entoni Majls su svojim poenima održavali Zvezdu u rezultatskoj ravnoteži. Zagrepčani su bili bolji u skoku, ali i imali više izgubljenih lopti, tako da se osetilo odsustvo Mulaomerovića i bolje organizacije u igri. Zvezda je u ovom periodu igrala strpljivije, gradila je dobre pozicije u napadu i došla do minimalnog ali zasluženog vođstva na kraju prvog poluvremena. Rezultat posle prvog poluvremena bio je 41:40 za Zvezdu.

I na startu treće četvrtine se videlo da će se na parketu Pionira voditi velika borba do poslednjih minuta utakmice. U ovom periodu igre crveno beli nisu imali odgovor za Krunoslava Simona koji je u ovom periodu postigao velikih 19 poena. Ipak zvezda je svojom borbenošću uspevala da održi prednost i uz pomoć navijača koji su ispunili dvoranu do poslednjeg mesta, nije dozvolila gostima da tu prednost ozbiljno ugroze. Treću četvrtinu Zvezda je završila u svoju korist rezultatom 24:21.

U poslednjem periodu igre, Zvezda je bila dosta „konkretnija“ i sa pametnom igrom u napadu su pokazala odlučnost da u ovoj utakmici osvoje bodove. Izabranici Mihaila Uvalina su zaigrali dosta bolju odbranu i naterali igrače gostujučeg tima da šutiraju iz težih situacija. U ovoj četvrtini se razigrao i treći Zvezdin amerikanac, Džamar Jang i na minut i po pre kraja nazirala se nova pobeda beograđana.

U Crvenoj zvezdi Marš je postigao 21 poen, a pratili su ga Jang sa 19 i Majls sa 18. Kod gostiju iz Zagreba Simon je postigao 29, Žorić 17 i Rančić 16 poena.

Crvena zvezda – Zagreb CO 89:82 (20:21; 21:19; 24:21; 24:21)

Crvena zvezda: Nedović 6, Subotić 9, Jang 19 (6-4 za dva, 7-2 za tri, bacanja 6-5), Milošević 7, Drča 9, Majls 18 (3-3 za dva, 5-4 za tri, 7 sk), Radosavljević, Balaban, Marinković, Marš 21 (19-9 za dva, 8 sk), Nikolić.

Zagreb: Mašić, Halilović 4, Simon 29 (11-6 za tri), Babić 4, Kasun 7 (10 sk), Renfroe 5, Bubalo, Novačić, Bašljan, Žorić 17, Rančić 16.