•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Maccabi Fox Tel Aviv
VS
KK Crvena zvezda
18. Januar 2018.
21:00
1Budućnost VOLI14/2
2CedevitaCrvena zvezda mts13/3
3Cedevita12/4
4Mornar9/7
5Partizan NIS8/9
6FMP7/8
7Zadar7/8
8Igokea6/10
9Cibona6/10
10Mega Bemaks5/11
11Petrol Olimpija5/11
12MZT Skopje Aerodrom3/13






VESTI

22.04.2015 /

KK Crvena zvezda - KK Zagreb CO

U 13. kolu NLB lige Crvena zvezda je kao domaćin pobedila Zagreb rezultatom 89:82.

U 13. kolu NLB lige Crvena zvezda je kao domaćin pobedila Zagreb rezultatom 89:82.

Na početku utakmice ekipa Zagreba je krenula veoma agresivno i brzo napravila „mini“ seriju od 6:0. Odbrana crveno belih u tim trenutcima nije najbolje funkcionisala i Zagrepčani su i više navrata dolazili do „lakih“ poena. U igru je ušao Entoni Majls i odmah pokazao da je šuterski veoma raspoložen. Baš preko njega i njegovih pogodaka za tri poena, Zvezda je uspela da preokrene rezultat u svoju korist. U drugom delu prve četvrtine se vodila izjednačena borba u kojoj su obe ekipe pokazale da se neće lako predati. Ipak, pred kraj uvodnog dela, Zagreb je uspeo da dodje do minimalne prednosti i na prvi mali odmor ode sa prednosšću od 21:20.

I u drugoj četvrtini se igralo „koš za koš“, i nijedna ekipa se nije toliko rezultatski „odlepila“. U Crvenoj zvezdi Rikardo Marš i „nepogrešivi“ Entoni Majls su svojim poenima održavali Zvezdu u rezultatskoj ravnoteži. Zagrepčani su bili bolji u skoku, ali i imali više izgubljenih lopti, tako da se osetilo odsustvo Mulaomerovića i bolje organizacije u igri. Zvezda je u ovom periodu igrala strpljivije, gradila je dobre pozicije u napadu i došla do minimalnog ali zasluženog vođstva na kraju prvog poluvremena. Rezultat posle prvog poluvremena bio je 41:40 za Zvezdu.

I na startu treće četvrtine se videlo da će se na parketu Pionira voditi velika borba do poslednjih minuta utakmice. U ovom periodu igre crveno beli nisu imali odgovor za Krunoslava Simona koji je u ovom periodu postigao velikih 19 poena. Ipak zvezda je svojom borbenošću uspevala da održi prednost i uz pomoć navijača koji su ispunili dvoranu do poslednjeg mesta, nije dozvolila gostima da tu prednost ozbiljno ugroze. Treću četvrtinu Zvezda je završila u svoju korist rezultatom 24:21.

U poslednjem periodu igre, Zvezda je bila dosta „konkretnija“ i sa pametnom igrom u napadu su pokazala odlučnost da u ovoj utakmici osvoje bodove. Izabranici Mihaila Uvalina su zaigrali dosta bolju odbranu i naterali igrače gostujučeg tima da šutiraju iz težih situacija. U ovoj četvrtini se razigrao i treći Zvezdin amerikanac, Džamar Jang i na minut i po pre kraja nazirala se nova pobeda beograđana.

U Crvenoj zvezdi Marš je postigao 21 poen, a pratili su ga Jang sa 19 i Majls sa 18. Kod gostiju iz Zagreba Simon je postigao 29, Žorić 17 i Rančić 16 poena.

Crvena zvezda – Zagreb CO 89:82 (20:21; 21:19; 24:21; 24:21)

Crvena zvezda: Nedović 6, Subotić 9, Jang 19 (6-4 za dva, 7-2 za tri, bacanja 6-5), Milošević 7, Drča 9, Majls 18 (3-3 za dva, 5-4 za tri, 7 sk), Radosavljević, Balaban, Marinković, Marš 21 (19-9 za dva, 8 sk), Nikolić.

Zagreb: Mašić, Halilović 4, Simon 29 (11-6 za tri), Babić 4, Kasun 7 (10 sk), Renfroe 5, Bubalo, Novačić, Bašljan, Žorić 17, Rančić 16.