•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

17.02.2019 /

Krađa, Zvezdi oteta šansa da osvoji Kup

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da savladaju Partizan u finalu Kupa Radivoja Koraća. Rival je slavio pogotcima sa linije penala, a šta je do toga dovelo?
Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da osvoje Kup Radivoja Koraća. U finalu je pobedio Partizan poenima Džoka Lendejla sa linije penala. Takvoj situaciji prethodile su veoma ’’interesantne’’ odluke sudijske trojke koja je krojila sudbinu utakmici. Nažalost, crveno-beli su ostali bez šanse za drugi trofej u sezoni. Ne svojom voljom, nažalost ne i voljom protivnika, već voljom ’’tri igrača’’ koji nisu upisali nijedan poen. Njihov učinak je ipak odlučio pobednika.

 
Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Bili Beron sa 18 poena. Sjajni su bili i Dejan Davidovac i Džo Regland sa po 17 poena, a američki plejmejker je upisao i devet asistencija.
Crveno-beli su od početka pokazali veliku čvrstinu u odbrani i stekli rano vođstvo, ali je Partizan odgovorio. Igralo se koš za koš, na ivici faula sa obe strane. U takvom odnosu snaga nijedna ekipa nije sticala osetnije vođstvo. Na kraju prvog perioda Partizan je imao minimalno vođstvo – 19:18. 

Zvezda je igrala veoma čvrsto u odbrani, a u napadu je odlično kružila lopta. Nedostajao je samo šut za tri poena pošto se na prvi pogodak crveno-belih van linije 6.75 . I konačno iz 12. pokušaja ekipe Boriša Simanić je pogodio trojku za rezultatski egal na dva i po minuta pre kraja poluvremena – 29:29. 

Ipak, izabranici Milana Tomića nisu pronalazili kontinuitet u napadu pa je kao posledica toga bila serija Partizana 8:2 (37:31). Nešto pre poslednjeg zvuka sirene Filip Čović je pogodio polaganje i postavio na semafor rezultat na poluvremenu – 37:33. 

Početak drugog poluvremena je pripao rivalu koji je napravio mini-seriju 5:0. Trojka Bilija Berona se dugo čekala i došla je u pravom momentu da smanji razliku Partizana – 43:38. Rival je odbio nalet, ali je izgledalo da je Crvena zvezda pronašla ritam. Nakon dve uzastopne trojke Dejana Davidovca razlika je bila samo pola koša, a nakon poena Stratosa Perperoglua Crvena zvezda je ponovo vodila – 47:48! 

Davidovac je nastavio da blista, a izvrsno je igrao i Džo Regland. Zvezda je u dva navrata išla na plus od pet poena, ali se Partizan rezultatski vraćao. Nakon 30 minuta crveno-beli su imali dva poena prednosti – 55:57. 

Fanatične odbrane su i dalje bile ključ utakmice. Nijedna ekipa nije sticala osetniju razliku. Zvezda je išla na ’’plus 5’’, a Partizan je preokretom došao do prednosti od četiri poena na tri i po minuta pre kraja – 67:63. Usledila je veoma bitna trojka Bilija Berona – 67:66. 

Šut nije bio saveznik crveno-belih u tim bitnim momentima. Bar ne do završnice kada je Beron pogodio bitne trojke. Sve se svelo na jedan napad i na slobodna bacanja 0.2 sekunde pre kraja koje je Lendejl pretvorio u pobedu Partizana. 

Partizan Nis – Crvena zvezda mts 76:74 (19:18, 18:15, 18:24, 21:17)

Crvena zvezda mts: Regland 17 (9as), Čović 2, Kešelj, Perperoglu 3 (5sk), Davidovac 17, Nenadić, Lazić, Beron 18 (4sk), Dobrić 2, Ristić 4 (5sk), Simanić 7, Cirbes 4 (4sk).