•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Maccabi Fox Tel Aviv
VS
KK Crvena zvezda
18. Januar 2018.
21:00
1Budućnost VOLI14/2
2CedevitaCrvena zvezda mts13/3
3Cedevita12/4
4Mornar9/7
5Partizan NIS8/9
6FMP7/8
7Zadar7/8
8Igokea6/10
9Cibona6/10
10Mega Bemaks5/11
11Petrol Olimpija5/11
12MZT Skopje Aerodrom3/13






VESTI

22.12.2016 /

Kralj je ponovo pao

Košarkaši Crvene zvezde mts ponovili su podvig iz prošle sezone i ponovo u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladali slavni Real Madrid – 82:70 (20:19, 23:16, 19:16, 20:19).
Nije bilo slučajno i kralj je ponovo pao. Slavni i jedan od najtrofejnijih evropskih klubova Real Madrid poražen je drugu sezonu u nizu u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Ovog puta u 14. kolu Evrolige.

Na krilima fenomenalne podrške, košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su odbranu iz udžbenika. Potpuno su usporili Madriđana, na čelu sa Serhiom Ljuljem na kom su se konstantno smenjivali čuvari. Rezime – ekipa koja prosečno postiže gotovo 90 poena u Evroligi ubacila je crveno-belima veoma mali broj poena i poražena je rezultatom...

Tokom svih 40 minuta činilo se da Zvezda drži sve u svojim rukama. Favorizovani rival susreo se sa granitnom odbranom, fantastičnim organizatorskim umećem Stefana Jovića i dalekometnom paljbom Marka Simonovića i Marka Gudurića u važnim trenucima meča. Ne treba zaboraviti i fantastičnog Kuzmića koji je potpuno neutralisao Meksikanca Gustava Ajona. 

Verovatno je i nepošteno pominjati igrače pooimence jer niko nije bio ispod nivoa. Kako i da bude kada je jedan Real Madrid savladan sa dvocifrenom razlikom.

Nošeni energijom sa tribina crveno-beli su ušli u meč veoma odlučno. Sjajna odbrana, trojke Dženkinsa i Dangubića uz zukucavanje Jovića doneli su Zvezdi rano vođstvo (8:3). Odgovorio je Brajs Tejlor koji je ubacio u ranoj fazi meča sedam poena i bio zaslužan za povratak Madriđana u egal meč. Zvezda nije klonula, česte izmene, ali i promene čuvara na motoru Reala Ljulju donosile su rezultat. Igralo se u brzom ritmu, ''kraljevski klub'' se trudio da što brže rešava napade, a crveno-beli da to svedu na minimum.

Igru koš za koš prekinula su slobodna bacanja Drejpera nakon nesportskog faula. Zvezda je tada izgubila ritam i Real je napravio seriju 6:0 kojom je preuzeo vođstvo (22:25). Podrška sa tribina bila je još jača, a i crveno-beli košarkaši su imali spreman odgovor.

Odbrana je bila gotovo perfektna u trenucima koji su dolazili. Ukradene lopte donosile su igru u tranziciji i terale Madriđane na veliki broj faulova koji su ih brzo izveli iz bonusa. Na drugoj strani su poentirali raspoloženi Jović, Gudurić, Simonović... Isti igrači koji su doprinosili u odbrani. Zvezda je napravila seriju 14:0 i stigla do dvocifrenog vostva (36:25). Seriju crveno-belih ponovo je prekinuo Tejlor novom trojkom iz ugla, ali je Simonović na drugoj strani istom merom uzvratio. 

Do poluvremena crveno-beli su sačuvali vođstvo koje je iznosilo 43:35. 

Na početku drugog poluvremena Zvezda nije imala napadački ritam iz prvog poluvremena. Nakon uvodnih poena Kuzmića, crveno-beli su čekali gotovo četiri minuta na nove poene, ali je sjajni Kuzmić sa pet uzastopnih poena prekinuo lošu seriju i odbio nalet rivala (50:42). Međutim, Tejlor je pogodio ponovo iz ugla, a Ljulj sa linije za slobodna bacanja smanjio na tri poena prednosti za Zvezdu. 

Velika energija sa tribina prenosila se i na teren. Crveno-beli su izgarali u odbrani, a Jović je ponovo držao konce Zvezdine igre u svojim rukama. Pet vezanih poena i asistencija za trojku Lazića iz ugla, kao i trojka Gudurića bili su presečeni samo poenima Ajona te su izabranici Dejana Radonjića stekli dvocifreno vođstvo u završnici trećeg perioda (61:49). 

Poslednji period započeo je delirijumom u dvorani ''Aleksandar Nikolić'', a za to su bili zaduženi dvojica Marka. Simonović je pogodio iz ugla, a potom Gudurić postigao koš uz faul. Zvezda je na devet i po minuta pre kraja vodila 16 poena razlike. 

Odbrana je bila zadužena za očuvanje vođstva. Crveno-beli su zaista uložili svaki napor da po svaku cenu zaustave brzu igru Madriđana, čak i po cenu ličnih grešaka pa i onih nesportskih. Jović je držao u rukama tempomat igre Zvezde. Išao je do kraja kada je bilo potrebno, ali i razigravao saigrače koji su se nalazili u boljim pozicijama. 

Koliko je čvrsta igra Zvezde dovodila slavne Madriđane do ludila svedoči i podatak od tri i po minuta pre kraja kada je je iskusni Pablo Laso zaradio tehničku grešku. To je ujedno i bio kraj svake rezultatske dileme. Crveno-beli su mirno priveli meč kraju, čak i rutinski okončali meč protiv slavnog velikana. 

Crvena zvezda mts - Real Madrid 82:70 (20:19, 23:16, 19:16, 20:19)

Crvena zvezda mts: Volters 5, Dangubić 4 (5sk), Lazić 5, Dobrić, Simonović 20, Rakićević, Dženkins 6, Gudurić 12, Jović 11 (6as), Kuzmić 11 (8sk), Bjelica 4 (4sk).

Real Madrid: Rendolf 5 (5sk), Drejper 6, Noćioni 1, Dončić 3, Rejes 4, Ajon 4 (5sk, 7as), Kerol 8, Hanter 2, Ljulj 12 (5as, 4sk), Tomkins, Suarez, Tejlor 25 (7/10 za 3).