•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    - : -
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    - : -
    Nov 17, Fri 20.00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

22.04.2015 /

Krka – Crvena zvezda

U 6. Kolu NLB lige, Krka je kao domaćin u Novom Mestu, pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 89:76.

U 6. Kolu NLB lige, Krka je kao domaćin u Novom Mestu, pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 89:76.

U prvom delu igre crveno beli su veoma rano ušli u problem sa faulovima, što je Krka znala da iskoristi na najbolji mogući način. Prevaga u skoku i agresivnija igra učinili su da slovenačka ekipa ode na odmor sa čak dvadeset poena prednosti.

Rezultat posle prvog poluvremena bio je 50:30.

U drugom poluvremenu su Zvezdini „amerikanci“ pokušavali da svojim potezima i poenima pokrenu ostatak ekipe, ali dva raspoložena igrača nisu bila dovoljna da se napravi preokret. Jang je bio najefikasniji sa 22 poena a pratio ga je novajlija u crveno belom dresu Rikardo Marš, koji je postigao 18 poena.

Mihajlo Uvalin, trener Crvene zvezde, posle meča je prokomentarisao: "Videli ste da nam je u prvom poluvremenu bilo teško, posebno u odbrani. Na ruku nam nije išao ni sudijski kriterijum, pa su domaći u prvih 20 minuta izveli 23 slobodna bacanja. U drugom poluvremenu igrali smo sa više energije. Zadovoljan sam sa igrom nekih igrača, sa drugima nisam i njima predstoji borba za svaki minut na parketu. Za igranje u ovoj ekipi nije dovoljno samo da si mlad, već da pokažeš želju".

Krka - Crvena zvezda 89:76 (22:14, 28:16, 17:22, 22:24)

Krka: Ikonić 9, Rojc, Petrov 10 (5 as), Murič 3, Pavič 13, Đorđević 5, Dragič 12 (8 sk), Buker 10 (8 sk), Krivec 13, Drobnjak 6, Balažič 8.

Crvena zvezda: Jang 22 (šut 17-7), Radosavljević 3, Balaban 8, Jelovac, Katnić 5, Marš 18, Nedović 8, Milošević 3, Nikolić 4 (5 sk), Marinković, Subotić 5, Bakić.

Sledeću utakmicu, Crvena zvezda igra u Beogradu protiv Cibone. Meč se igra u nedelju, 14.11.2010.