11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

22.04.2015 /

Krka – Crvena zvezda

U 6. Kolu NLB lige, Krka je kao domaćin u Novom Mestu, pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 89:76.

U prvom delu igre crveno beli su veoma rano ušli u problem sa faulovima, što je Krka znala da iskoristi na najbolji mogući način. Prevaga u skoku i agresivnija igra učinili su da slovenačka ekipa ode na odmor sa čak dvadeset poena prednosti.

Rezultat posle prvog poluvremena bio je 50:30.

U drugom poluvremenu su Zvezdini „amerikanci“ pokušavali da svojim potezima i poenima pokrenu ostatak ekipe, ali dva raspoložena igrača nisu bila dovoljna da se napravi preokret. Jang je bio najefikasniji sa 22 poena a pratio ga je novajlija u crveno belom dresu Rikardo Marš, koji je postigao 18 poena.

Mihajlo Uvalin, trener Crvene zvezde, posle meča je prokomentarisao: "Videli ste da nam je u prvom poluvremenu bilo teško, posebno u odbrani. Na ruku nam nije išao ni sudijski kriterijum, pa su domaći u prvih 20 minuta izveli 23 slobodna bacanja. U drugom poluvremenu igrali smo sa više energije. Zadovoljan sam sa igrom nekih igrača, sa drugima nisam i njima predstoji borba za svaki minut na parketu. Za igranje u ovoj ekipi nije dovoljno samo da si mlad, već da pokažeš želju".

Krka - Crvena zvezda 89:76 (22:14, 28:16, 17:22, 22:24)

Krka: Ikonić 9, Rojc, Petrov 10 (5 as), Murič 3, Pavič 13, Đorđević 5, Dragič 12 (8 sk), Buker 10 (8 sk), Krivec 13, Drobnjak 6, Balažič 8.

Crvena zvezda: Jang 22 (šut 17-7), Radosavljević 3, Balaban 8, Jelovac, Katnić 5, Marš 18, Nedović 8, Milošević 3, Nikolić 4 (5 sk), Marinković, Subotić 5, Bakić.

Sledeću utakmicu, Crvena zvezda igra u Beogradu protiv Cibone. Meč se igra u nedelju, 14.11.2010.