•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI15/2
2Crvena zvezda mts14/3
3Cedevita13/4
4Mornar10/7
5Partizan NIS9/8
6FMP8/9
7Zadar8/9
8Igokea6/11
9Cibona6/11
10Mega Bemaks5/12
11Petrol Olimpija5/12
12MZT Skopje Aerodrom3/14






VESTI

13.08.2017 /

Lazić: ’’Verujte u nas’’

Kapiten Crvene zvezde mts Branko Lazić govorio je o reprezentaciji i očekivanjima pred novu sezonu crveno-belih.
KK Crvena zvezda mts uveliko se priprema za novu sezonu. Pod vođstvom Dušana Alimpijevića crveno-beli marljivo treniraju, a u sredu dobili su i dodatan elan jer su na trening došli članovi reprezentacije Srbije – tim menadžer Nebojša Ilić i reprezentativac Branko Lazić. 

Dobro poznato lice i novi kapiten crveno-belih Branko Lazić je u maniru pravog lidera iskoristio slobodan dan da ispita stanje na treningu svojih saigrača.

''Bez obzira što imamo vrlo malo vremena na raspolaganju od dolaska sa Kopaonika, i pred početak „Trofeja Beograd" želeo sam svakako da dođem i obiđem momke i upoznam se sa novim stručnim štabom. Atmosfera je radna, odlična, i samo tako neka nastave. Ja ću im se sigurno priključiti potpuno spreman, kao i uvek’’, istakao je Lazić koji je imao i zvanični debi za reprezentaciju u ubedljivoj pobedi Srbije nad Grčkom na ’’Trofeju Beograda’’. 

Veliki borac i u svakom smislu pravi vođa na terenu je nezamenjivi šraf u crveno-beloj mašineriji. S toga sa novim ugovorom je stigla i kapitenska traka za koju Lazić kaže da predstavlja veliku čast.

’’Uloga kapitena je velika čast. Nova uloga mi nije u potpunosti nepoznata jer sam do sada imao status zamenika i znam veoma dobro koja je njena težina. Trudiću se da opravdam ukazano poverenje i da svojim primerom na najbolji način pokažem mladim igračima, koji će predstavljati okosnicu novog tima, šta znači dres Crvene zvezde’’, rekao je Lazić koji se potom osvrnuo na novi tim Crvene zvezde:

’’Spadam među najiskusnije, ali tu je i Milko (Bjelica), a sada nam se pridružio i Marko (Kešelj). Nas trojica smo puno toga prošli u karijerama i mislim da ćemo imati šta da naučimo mlade saigrače. Zvezdini ciljevi su uvek oni najviši, a ja sam siguran da ćemo napornim radom uspeti da dođemo do nivoa koji zahteva borba na tri fronta’’

Na treningu u sredu kapiten je pored novih saigrača upoznao i stručni štab. Dug razgovor sa trenerom Dušanom Alimpijevićem ostao je tajanstven, kako i treba da bude.

’’Razgovarao sam sa trenerom Alimpijevićem i jako smo brzo pronašli zajednički jezik. Prošle sezone je napravio veliki uspeh sa FMP-om, pokazao se na velikoj sceni i sasvim zasluženo je dobio priliku da sa klupe predvodi Crvenu zvezdu. Ambiciozan je, ima jasnu viziju kako treba da izgledamo na terenu i siguran sam da ćemo imati veoma uspešnu saradnju’’, zastao je Lazić, a potom dodao:

''Naravno da i sa priprema reprezentacije pomno pratim sve što se dešava u klubu. Očekuje nas veliki rad, prvo kao i uvek na fizičkoj spremi, uz to kasnije i uigravanje tima. Sigurno da samo velikim radom i borbenošću možemo da dođemo i do kvaliteta koji ovaj tim nesumnjivo poseduje. Jer da ga ovi momci nemaju, ne bi ni bili u Crvenoj zvezdi. Vidim da se često provlače ta dva termina „strpljenje i poverenje". I zaista je to suština svega. Želim samo da nas navijači podržavaju i da veruju u te momke koji će nositi crveno-beli dres. Ali, za početak, prvo da se pripremimo kako treba i da budemo zdravi"

Ciljevi Crvene zvezde mts u takmičarskoj sezoni 2017-2018 su jasno istaknuti. Juriš na trofeje u domaćim okvirima, prioritet je ABA liga, dok u Evroligi nema pritiska, već samo želje da se jedini predstavnik Srbije u ovom takmičenju prikažu ponovo u pravom svetlu.