•  
    CZV   MOR
    91 : 63
    Mar 18, Sun 19.00
  •  
    MOR   CZV
    88 : 84
    Mar 25, Sun 19.00
  •  
    CZV   MOR
    88 : 69
    Apr 2, Mon 21.00
  •  
    CZV   BUD
    76 : 80
    Apr 9, Mon 19.00
  •  
    CZV   BUD
    69 : 59
    Apr 10, Tue 18.30
  •  
    BUD   CZV
    78 : 77
    Apr 13, Fri 20.00
  •  
    BUD   CZV
    77 : 73
    Apr 14, Sat 21.00
  •  
    CZV   MEG
    91 : 64
    Apr 21, Sat 21.00
  •  
    BOR   CZV
    70 : 63
    Apr 24, Tue 18.00
  •  
    CZV   ZLA
    102 : 64
    Apr 27, Fri 19.00
  •  
    TAM   CZV
    86 : 87
    Apr 30, Mon 18.00
  •  
    MLA   CZV
    75 : 104
    May 3, Thu 18.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    May 6, Sun 20.30
  •  
    CZV   BOR
    - : -
    May 9, Wed 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    - : -
    May 12, Sat 19.00
  •  
    CZV   TAM
    - : -
    May 15, Tue 18.00
1Crvena zvezda mts19/3
2Budućnost VOLI17/5
3Cedevita17/5
4Mornar14/8
5Partizan NIS11/11
6Zadar10/12
7Petrol Olimpija10/12
8FMP9/13
9Mega Bemax8/14
10Igokea7/15
11Cibona7/15
12MZT Skopje Aerodrom3/19






VESTI

14.02.2018 /

Lesor kandidat Evrolige za "Zvezdu u usponu"

Veliko priznanje Evrolige za francuskog centra i Crvenu zvezdu mts - Matijas Lesor u najužem krugu kandidata za priznanje "Zvezda u usponu". Pored Lesora, kandidati Džona Bolden i branilac trofeja Luka Dončić.
Centar Crvene zvezde mts Matijas Lesor nalazi se u najužem krugu kandidata za Evroliginu "zvezdu u usponu"!

Mladi Francuz rođen je na Martiniku 22. septembra 1995. godine, a pored pored njega, kandidati za ovu prestižnu nagradu su Luka Dončić iz madridskog Reala i Džona Bolden, košarkaš Makabija.

Titulu brani igrač Reala Luka Dončić. Nagrada "zvezda u usponu" ustanovljena je pre 10 godina, a kriterijum za izbor su kvalitet, igre koje kandidat prikazuje i osnovni parametar - da igrači budu mlađi od 22 godine 1. jula pre nego što sezona počne. Odluku o pobedniku doneće 16 trenera Evrolige svojim glasovima i glasaće za njih na kraju plej-ofa.



Matias Lesor je u Crvenu zvezdu mts stigao prošlog leta iz Francuske, kao igrač bez evroligaškog iskustva ali se u ovih 22 kola nametnuo kao izvanredan skakač, posebno u fazi napada, gde predvodi celu Evroligu sa tri uhvaćene lopte po utakmici u napadu.

Matias Lesor jetrenutno sedmi skakač Evrolige (5,9 uhvaćenih lopti po utakmici) i 12. je u blokadama(jedna po meču).

Konačna odluka o dobitniku nagrade biće saopštena na završnom turniru Evrolige u Beogradu, a Crvena zvezda i mladi francuski centar koji je sa crveno-belima potpisao trogodišnji ugovor, su već samim ulaskom u najuži izbor dobili veliko priznanje.