13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

01.02.2016 /

Lokomotiva stala, Zvezda produžila do treće u nizu!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su u petom kolu Top 16 faze Evrolige Lokomotivu Kuban na svom parketu rezultatom 80:66, ne dozvolivši ruskom timu da dođe do vođstva tokom meča.
Izabranici Dejana Radonjića odigrali su još jedan sjajan meč i uspeli u okviru pete runde Top 16 faze da savladaju ruski Kuban rezultatom 80:66 (33:21, 17:16, 17:17, 13:12). Pred 6500 gledalaca u hali „Pionir" najbolji u redovima Zvezde bili su Miler sa 24 poena i Kinzi sa 19. U redovima gostiju Rendolf je ubacio 22 poena.

Prepun Pionir pozdravio je startnih pet koje su činili Jović, Cirbes, Miler, Kinzi i Dangubić. Rafalna paljba domaćina na startu meča, dve trojke Milera i 5 poena Kinzija doneli su 13:2 posle tri minuta igre. Seriju Kubana prekida isti dvojac Zvezdinih internacionalaca i vraća na plus 10, četiri minuta pre kraja deonice, za prvi tajmaut Jorgosa Barcokasa. Turbulentna prva četvrtina, mini-serije na obe strane, ali je ipak srpski šampion na kraju vodio 33:21.

Za razliku od prve četvrtine, druga je počela dosta neefikasno sa obe strane, a crveno-beli su bili bez koša skoro četiri minuta nastavka. Gosti to nisu iskoristili, a loptu u svoje ruke uzeo je Tarens Kinzi i svojim 11-im poenom doneo dvocifrenu prednost svom timu 44:32. Briljirala je trojka Miler-Kinzi-Cirbes koja je na poluvremenu postigla 41 poen, a košarkaši Crvene zvezde na zaslužen odmor otišli su sa plus 13, 50:37. Miler je bio najefikasniji sa 18 poena.

Plus 18 bilo je u jednom momentu, ali su gosti serijom 7:0 uspeli koliko toliko da uhvate priključak na 6 minuta pre kraja trećeg perioda. Kako je i u najavi rečeno, fizički izuzetno zahtevna utakmica sa dosta faulova i čvrstom odbranom na obe strane terena. I pored toga crveno-beli su uspevali da nametnu svoj ritam i održe dvocifrenu prednost. U par navrata je ruski tim pravio seriju, ali su crveno-beli izdržali nalete i pred poslednji period imali plus 13, 67:54.

Podrška na kakvu smo navikli u Pioniru konstantno je stizala sa tribina, košarkaši Zvezde su podizali prednost, a na semaforu je u 37-om minutu pisalo 71:56. Crveno-beli su nastavili sa fenomenalnom odbranom, a poeni u napadu su stizali kao nagrada. Bez ijednog vođstva ostao je Kuban u hali Pionir, crveno-beli su dominirali tokom svih 40 minuta i na kraju zasluženo slavili rezultatom 80:66.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 19, Rebić , Dangubić 3, Lazić , Micić 2, Tejić, Simonović , Gudurić 7, Jović 3, Miler 24 (25 index), Cirbes 18+9sk, Štimac 4.

U ponedeljak od 18h košarkaše Crvene zvezde Telekom očekuje nastavak regionalnog takmičenja i duel sa MZT-om iz Skoplja u hali Pionir.