11Zadar2/4
12Krka2/4

07.11.2018 /

Loša odbrana i poraz crveno-belih u Ulmu

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u utakmici 6.kola Evrokupa od Ulma 95:80. Dobrić ubacio 21 poen, Crvena zvezda mts pred 5200 gledalaca odigrala slabu utakmicu i po prvi put primila više od 90 poena u novoj sezoni, Naredne srede u Beograd stiže ekipa Monaka.
Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u utakmici 6.kola Evrokupa grupe A od ekipe Ulma u Nemačkoj rezultatom 95:80 (21:17,29:16, 23:24 i 22:23).

Pred 5200 gledalaca u dvorani 2Ratiopharm" u Ulmu, crveno-beli su odigrali lošu utakmicu, u kojoj su bili u podređenom položaju od samog početka.

Dvejn Evans sa 23, Patrik Miler sa 20 i Džavonte Grin sa 16 poena, bili su najefikasniji u ekipi Ulma, dok su jedini dvocifreni u ekipi crveno-belih bili Dobrić sa 21.postignutim poenom i Perperoglu sa 10 poena.

I pored slabijeg starta, crveno-beli su držali koliko-toliko priključak do kraja prve deonice(17:21), ali su konci u odbrani pogubljeni u prvoj polovini druge četvrtine kada su domačini predvođeni odličnim Evansom koji je ubacio tri trojke uspeli da dođu do prve dvocifrene prednosti, koju je u posledjem minutu samo potvrdio i Fotu novom trojkom za velikih 33:50.

Iako su crveno-beli odigrali bolje jedan deo drugog poluvremena, koje su rezultatski i dobili 47:45, nisu uspeli da rezultatski zaprete, iako su nadomak poslednjeg minuta stigli do jednocifrenog minusa 80:89. Ipak, domači koji su potpuno zasluženo stigli do bodova i treće pobede uz tri poraza, vezali su 6 poena i potpuno se revanširali za poraz u Beogradu 87:73.

Domaći su u svim parametrima bili bolji, procentima šuta, skokovima (35:31), asistencijama, dok je ekipa Zvezde imala 16 izgubljenih lopti, od kojih veći deo otpada na prvo poluvreme.

Crvena zvezda mts je po prvi put ove sezone primila više od 90 poena, a kada se zna da je srpski šampion do ovog kola vodio po najmanjem broju primljenih poena po utakmici (68) jasno je da je loša odbrana „kumovala" ovom porazu, drugom u takmičenju uz 4 pobede.

Trener KK Crvena zvezda mts Milan Tomić: "Od početka utakmice nismo bili spremni. Taktički smo se pripremali za neke stvari i igrače za koje smo znali šta mogu. Uzmimo kao primer Patrika MIlera. Ali igrači nisu reagovali i odgovorili na ono što sam zahtevao od njih. Mnogo izgubljenih loptu, mnogo kontranapada Ulma. Kada primite 25 poena iz kontranapada ne možete da dobijete ovakvu utakmicu. Takođe, znali smo da Ulm puno igra "1 na 1" Rekli smo i pripremali smo se odbrambeno za to, ali nismo to i uradili na terenu. Čestitke ekipi Ulma, bili su bolji".

Crvena zvezda mts naredne srede u Beogradu dočekuje ekipu Monaka.