12Olimpija Petrol6/16

03.10.2015 /

Mitrović: "Treća četvrtina je pravi model"

Kapiten i trener crveno-belih zadovoljni prikazanim, u derbiju 2kola ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedili su Budućnost VOLI sa 83:62, i tako i u drugom derbiju ABA lige za samo dva dana zabeležili I drugi trijumf.

Nakon utakmice, kapiten Luka Mitrović i trener Dejan Radonjić bili su zadovoljni nakon svega viđenog u dvorani "Pionir”

Luka Mitrović: "Izuzetno bitna utakmica bez obzira na to što je već drugo kolo, utakmica protiv direktnog protivnika za najviši plasman, koja, ponavljam, bez obzira što je drugo kolo može da znači u nekom kasnijem odvijanju situacije, tako da je bitna pobeda za stvaranje nekog pobedničkog karaktera, jer se upravo u ovakvim mečevima i protiv ovakvih protivnika stvara to nešto što će nam biti preko potrebno ove sezone. Prvo poluvreme, dosta slaba odbrana, greške neke na koje smo upozoravali pre meča, ali drugo poluvreme – primer kako ova ekipa treba da izgleda, kako treba da igra u odbrani sa puno trčanja, sa puno kontra – napada, sa puno lakih poena i onda kada sve to dođe, dođe i ovakav rezultat. Ovaj ritam je izuzetno naporan, težak da bi se moglo analizirao u ovom meču, mi već prekosutrta putujemo u Zadar, na izuzetno neugodno gostovanje, tako da ovu pobedu ostavljamo iza sebe, i okrećemo se Zadru. Čestitao bih još jednom mojim saigračima, stručnom štabu na sjajnoj utakmici, na sjajnoj pobedi, a ekipi Budućnosti poželeo mnogo sreće u daljem takmičenju.

Dejan Radonjić: "Odigrali smo težak meč protiv Mege pre dva dana i znali smo da nam dolazi tim koji ima velike ambicije i ove sezone. U tom prvom delu utakmice osetilo se da ima tragova od tog duela protiv Mege i da je potrebno da budemo mnogo čvršći i sa boljom koncentracijom da bi došli do pobede protiv Budućnosti. Budućnost je naravno koristila naše greške u tom prvom delu i držala kontrolu rezultata, nakon toga dobro drugo poluvreme, treća četvrtina. Na kraju pobeda sa određenim parametrima koji su stvarno za zadovljstvo – 23 asistencije. Imali smo i procenat šuta za tri poena – 59% i na kraju uspeli zbog neke evenutalne razlike napravimo prednost koja nam daje mogućnost da kad to bude došlo, imamo prostora da razmišljamo i o tome. Hvala navijačima što su došli da nas bodre. Ritam nam diktira tako da ne može puno da se priča, nego da mora da se radi. Ima puno da se radi, ima puno posla, malo treninga, malo prostora, da bi moglo da se radi, mora ekipa malo da uzme i vazduha, a za to apsolutno nema vremena tako da nam je svaki sledeći dan radni, što kroz trening, što kroz utakmice, i tako sve do početka Evrolige, gde posle ulazimo u taj neki ritam, koji nam daje malo više prostora i da možemo da planiramo i da radimo, da vidimo koliko ova ekipa u stvari može. Poželeo bih ekipi Budućnosti naravno, puno uspeha i da bude dobra do kraja sezone, da ostvari sve što žele u ovoj godini, i da te ambicije koje su sigurno visoke ispune, ako im se naravno za to bude ukazala šansa” rekao je trener crveno-belih.

Ekipa Crvene zvezde nema mnogo vremena za odmor, crveno-beli već u ponedeljak u prepodnevnim časovima putuju u Zadar.